Związek po latach … czas zwolnił bieg

Dla bardzo wielu osób czas zwolnił bieg, kilka lat temu. Stało się to  po zalogowaniu  na Naszej Klasie, - portalu, który już od  ponad 5 lat przywrócił i wciąż przywraca możliwość odnowienia kontaktów i przyjaźni ze szkolnych ławek.

Spotkania po latach oprócz wspomnień z dzieciństwa i młodości, odkrywają różne tajemnice tamtych czasów, a w śród nich skrywane miłości lub niezrozumiałe wtedy rozstania zapatrzonych w siebie par.

W wypowiedziach oraz artykułach  terapeutów  i psychologów wielokrotnie pojawia się stwierdzenie, że NK spowodowała spore zamieszanie, szczególnie w umysłach średniego pokolenia, dzięki któremu zapełniły się gabinety specjalistów.

Temat ten znalazł nawet swoje miejsce w kilku popularnych, rodzimych serialach telewizyjnych, co służyło zarówno do kreowania napięcia  i zainteresowania widzów, jak też osadzaniu akcji i tematyki filmów w prawdziwych polskich realiach.

Być może dla części czytelników wydźwięk oraz skala zjawiska odnawiania znajomości i młodzieńczych miłości wydaje się wyolbrzymiona, jednak w rzeczywistości, odnalezienie się w sieci i ponowne spotkania klasowe dla bardzo wielu osób stało się początkiem nowego etapu życia.

 

Czas zwolnił bieg  tak bardzo, że kiedy maja okazje spotkać się dzisiaj, nie widzą siwych włosów, zmarszczek,  ani nie razi ich mniej zgrabna sylwetka. Patrząc na siebie widzą zatrzymane z przeszłości kadry,  na których znowu mają po kilkanaście lat i wysyłają sobie ukradkowe gesty sympatii oraz nieśmiałe spojrzenia.

 

Dzisiaj mają swoje poukładane życia i najczęściej całkiem szczęśliwe rodziny. Jak się okazuje całkiem spora grupa osób pokolenia dzisiejszych 40-50 latków znalazła się na emigracji, która była wynikiem  poszukiwania lepszego życia w okresie transformacji ustrojowe w Polsce.
Mieszkają teraz na całym świecie, ale do Polski przyjeżdżają na wakacje oraz w sprawach rodzinnych albo biznesowo. Powrót myślami i emocjami do przeszłości  oraz  radość i fascynacja i radość płynąca ze spotkania po latach z obiektem młodzieńczej, niespełnionej miłości jest wielkim przeżyciem i burzy wewnętrzny spokój. Nieodparcie powraca pytanie: co by było gdyby los dał im wspólne życie i dzieci. Czy dzisiaj byliby bardziej szczęśliwi i spełnieni niż są w swoich odrębnych światach. Tak bardzo lubią się spotykać i przebywać w swoim towarzystwie, że znajdują sami  dla siebie usprawiedliwienie tego niebezpiecznego zachowania. Oferują sobie wzajemną, autentyczną przyjaźń, ale w głębi duszy czują coś więcej, choć nie od razu mają odwagę to sobie uświadomić. Jeśli muszą się rozstać na dłużej, to cieszą się z jednej strony, bo mogą wrócić do swojej normalności i codzienności. Potrzeba kontaktu i i myślenia o sobie nawzajem przykuwa ich wymiennie do komputerów i telefonów.

Nie mogą się wyzwolić z podszeptów wewnętrznego głosu, że nie mogą … nie chcą się stracić, ani wrócić do spokojnych bez tego zamieszania w głowie. Bardzo wygodne słowo „przyjaźń” jest w takiej sytuacji tylko parawanem, bo realnie wzrastająca zażyłość i coraz bardziej intymne relacje tworzą potajemny związek, a słowo miłość omijane jest aby nie ranić innych bliskich osób.

 

Czy można oceniać takie związki?

 

Czy są prawdziwe i trwałe?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

2 komentarze do “Związek po latach … czas zwolnił bieg”

 1. Osobiście znam 2 takie przypadki
  – nie wiem co o tym myśleć?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Nasza klasa z pewnoscia budzi duze emocje. Niezawsze tyczy sie to pierwszej milosci, ale tez zagubionych przyjazni.

  Osobscie naszej klasz raczej unikam z uwagi na to,ze nie chce spotkac juz wiecej pierwszej milosci.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*