Znakomity pomysł na prezent dla gości

Przy organizacji ślubu i wesela młoda para ma wiele pracy. Każdy chciałby, aby ten dzień na długo zapadł w pamięci wszystkich zgromadzonych gości. Można im podziękować za przybycie na uroczystość i wspólną zabawę na weselu wręczając niewielki upominek. Co podarować w charakterze prezentu dla gościa weselnego?
foam0-1-1453051-1279x959

Zwyczajowe prezenty

Tradycyjnie już po zakończonym weselu goście otrzymują od młodej pary słodki upominek, zwykle w postaci paczki ciast i ciasteczek wraz z podziękowaniami w formie bileciku lub naklejki na opakowaniu. Mogą również otrzymać butelkę wódki z zawieszką, na pamiątkę wesela młodej pary. Jest to miły i oczekiwany w wielu przypadkach gest, który jest jednocześnie wyrazem wdzięczności młodych względem poszczególnych gości. Częstą praktyką jest wręczanie podobnych podarków dla par lub całych rodzin, które przyszły na wesele.

Alternatywne możliwości

Zamiast ciast i ciasteczek pakowanych w plastikowe opakowania oraz standardowej butelki wódki, młoda para może pokusić się o oryginalne podziękowania dla gości.  Wystarczy odrobina dobrej woli i dobry pomysł. Zamiast ciasta można zapakować w estetyczne, kartonowe pudełeczka w różnych kolorach cukierki, lentylki lub inne słodkości z personalizowanym napisem. Panna młoda może upiec ciasteczka, które umieści we własnoręcznie wykonanym pudełeczku w kształcie prezentu, kokardy czy serduszka. Na butelkę wódki można nakleić własną etykietę z wizerunkiem młodej pary lub śmieszną dedykacją.

Zupełnie innym pomysłem będą odlewy mydlane w kształcie gołębi, serduszek czy obrączek – zgodne z tematyką wydarzenia, jakim jest ślub i wesele. Do ich przygotowania można wykorzystać gotową lub własnoręcznie wykonaną masę mydlaną oraz formy do odlewów mydełek zapachowych i dekoracyjnych, jakie można nabyć na stronie EcoFlores. Formy co prawda są przeznaczone najczęściej do odlewów gipsowych, ale z powodzeniem mogą być one wykorzystane do bazy mydlanej.  Chcąc zrobić własnoręczne mydełka, należy skorzystać z bazy glicerynowej, którą wlewa się do uprzednio wysmarowanych olejem lub oliwką foremek. Po zastygnięciu mydełka można włożyć formę na chwilę do lodówki, co zdecydowanie ułatwi nam wyjęcie mydełka w stanie nienaruszonym z formy do odlewów. Po usunięciu kawałków mydełka, które nie oderwały się wraz z nim, można przystąpić do dalszej produkcji domowych mydełek zapachowych, które świetnie sprawdzą się w formie prezentów dla gości weselnych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Znakomity pomysł na prezent dla gości, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*