Zimowe atrakcje dla dzieci w Warszawie

 	 Zimowe atrakcje dla dzieci w Warszawie
Ferie zimowe to dla dzieci bardzo fajny okres – dwa tygodnie wolne od szkoły, czasami również od przedszkola. Ferie zazwyczaj kojarzą się z masą śniegu, zjeżdżaniem na sankach czy lepieniem bałwana – z dobrą, zimową zabawą. W momencie, kiedy do ferii zimowych zostały dwa miesiące część rodziców planuje wysyłać dzieci na różne obozy bądź zimowiska. Ale są też rodzice, którzy ferie zimowe spędzają z dziećmi w mieście, a wiadomo, że w mieście również dzieci mogą świetnie się bawić.

Zimą otwarte zazwyczaj zostają miejskie bezpłatne lodowiska – jeszcze kilka lat temu najpopularniejszym lodowiskiem było to pod Pałacem Kultury i Nauki, ale zostało przeniesione na Stare Miasto. Niemalże w każdej warszawskiej dzielnicy można znaleźć co najmniej jedno lodowisko.

W czasie ferii dużą popularnością cieszą się także kina czy teatry. Wraz z wzrostem świadomości rodziców dotyczącej roli edukacji teatralnej w wychowaniu i rozwoju dzieci, coraz więcej pojawia się teatrów dla dzieci, zwłaszcza dla najmłodszych (już od pierwszego roku życia). Teatry te znacząco różnią się od teatrów dla dorosłych bądź dla starszych dzieci – zarówno formą jak i treścią spektakli oraz rozmiarem widowni. Miejsc na niej jest zazwyczaj niewiele – kameralna atmosfera sprawia, że mali widzowie czują się bezpiecznie. Nie gasną również światła, aby nie wywoływać u najmłodszych uczucia dyskomfortu. Jeżeli chodzi o kina to jest to rozrywka głównie dla starszych dzieci, chociaż popularne sieci kin organizują cykliczne wydarzenia dla młodszych np. poranki filmowe z krótkimi bajkami dla najmłodszych.

Wymieniając jakie Warszawa ma atrakcje dla dzieci do zaoferowania nie należy zapominać o najprostszym i najtańszym sposobie spędzania czasu – a mianowicie o zjeżdżaniu na sankach. W Warszawie można znaleźć ogromną ilość parków i terenów zielonych  z „górkami”, które zimą, pokryte śniegiem, doskonale sprawdzają się jako tory saneczkowe. Dzieci w każdym wieku lubią zjeżdżać – czy to na sankach czy na tzw. „listku” a nawet na pupie. Młodsze zazwyczaj w towarzystwie rodziców. Tak samo sprawa wygląda w przypadku lepienia bałwana czy obrzucania się śnieżkami. Mimo, że Warszawa jest bardzo dużym miastem, można znaleźć tereny na których jest mnóstwo miejsca na zimowe rodzinne zabawy.

Jednak dobrze się bawić można również w ciepłych miejscach, takich jak różnorodne sale zabaw – zazwyczaj są to przestrzenie pełne przeszkód do pokonania, konstrukcji wspinaczkowych, zjeżdżalni czy też basenów wypełnionych kolorowymi kulkami. Niektóre sale zabaw oferują możliwość opieki nad dzieckiem, aby rodzice w tym czasie mogli na przykład swobodnie zrobić zakupy. Cena takiego pobytu najczęściej zależy od czasu jaki dziecko ma spędzić w danej sali zabaw i waha się od 10 do 30 złotych za godzinę.

Ferie spędzone w mieście nie muszą być wcale nudne. Warszawa jako jedno z największych miast w Polsce ma do zaoferowaniu mnóstwo atrakcji: rozmaite sale zabaw, lodowiska, teatry, kina czy różnorodne zabawy na śniegu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Zimowe atrakcje dla dzieci w Warszawie, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Related Posts with Thumbnails

Jeden komentarz do “Zimowe atrakcje dla dzieci w Warszawie”

  1. My zimą najczęściej chodzimy na sanki, łyżwy i do Teatru Małego Widza.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*