Zalety pobytu zimą nad morzem

Większości urlopowiczów wyjazd nad morze kojarzy się jednoznacznie z sezonem letnim. Najpopularniejszą rozrywką miłośników morza jest korzystanie z uroków słonecznych plaż i kąpieli morskich. Jednak wbrew obiegowej opinii wypoczynek nad morzem ma istotne zalety również w sezonie zimowym. Przyjrzyjmy się kilku z nich.
Eisschollen auf der Insel Rgen

Zimowe morze dobre dla zdrowia

Możliwość spędzenia kilku dni nad zimowym morzem powinny docenić przede wszystkim osoby doświadczające problemów z tarczycą i alergicy. Właśnie podczas tych mroźnych miesięcy stężenie jodu w rejonie nadmorskim jest najwyższe, a zatem panuje tu dla nich wprost idealna atmosfera – wyjaśnia specjalistka z Hotelu Senator. Spacery w zimowej aurze pomagają też hartować organizm i pod tym kątem są szczególnie korzystne dla dzieci i młodzieży. Kolejną grupą, która może docenić nadmorski klimat zimą są sportowcy, a w szczególności amatorzy narciarstwa biegowego.

Poza sezonem, czyli tanio i spokojnie

W okresie wakacyjnym nadbałtyckie plaże przypominają niekiedy mrowiska, a odpoczynek w tłumie nie każdemu gwarantuje oczekiwaną odnowę sił. Zupełnie inaczej sprawa wygląda zimą. Wyludnione plaże nie pozwalają co prawda na opalanie, ale za to można spokojnie podziwiać piękno krajobrazu. Ścięta mrozem woda, niesamowicie przejrzyste powietrze i urok przybrzeżnych lasów sosnowych – to wszystko prezentuje się najpiękniej właśnie teraz.

Kolejną zaletą wyprawy nad morze poza sezonem są zdecydowanie niższe ceny. Dotyczy to nie tylko noclegów, ale także zakupów w lokalnych sklepach spożywczych czy cen w gastronomii. Choć koszt posiłku w restauracji będzie niższy, w ofercie wciąż będzie można znaleźć świeże morskie ryby – przekonuje specjalistka z Hotelu Senator.

Zimowe atrakcje

Zimowy spokój nie oznacza nudy. Choć zdecydowanie nie jest to czas głośnych festiwali, nie wolno zapominać, że nasze wybrzeże obfituje w liczne atrakcje turystyczne i zabytki dostępne dla turystów przez cały rok. Ośrodki wypoczynkowe starają się też zachęcić turystów, zapewniając rozrywki na terenie własnych obiektów. Do dyspozycji gości pozostają SPA, siłownie, a nawet małe centra rozrywkowe.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*