Partnerstwo

udany związek, szczęśliwy związek, dobre małżeństwo
 preparaty do wybielania zebów do kupienia przez internet

Zakochaj się po raz drugi


Po traumatycznych doświadczeniach poprzedniego związku trudno przychodzi drugie, prawdziwe zakochanie się.

Pamięć o nieprzyjemnych wydarzeniach, o rozwodzie i walce o alimenty powoduje, że w sercu gości lęk przed nawiązaniem nowego związku i zranieniem.

Postawa obronna, jaka tworzy się po takich przeżyciach powoduje, że zachwoujemy się w specyficzny sposób:

1. Udawanie, że miłość jest niepotrzebna. Nie tylko przed znajomymi i rodziną, ale przede wszystkim przed samym sobą. Z postawy tej wynika traktowanie płci przeciwnej jako zła koniecznego.

2. Przygodne znajomości. Pogoń za bliksością drugiej osoby, a z drugiej strony nie dopuszzcanie do powstania głębszej więzi.

Ani jedna postawa, ani druga nie jest dobra. Z pierwszą wiąże się rezygnacja z miłości i szczęścia u boku drugiej osoby. Z drugiej samolubne podchodzenie do związków, wyciąganie z nich tego, co pozornie najlepsze i zaraz po tym pogoń za kolejną miłością. Zachowanie to rani napotkane na drodze osoby, więc na dłuższą metę nie uszczęśliwia.

Co jest rozwiązaniem i wyjściem z tej patowej sytuacji?

1. Czas dla siebie. Wbrew pozorom potrzebujesz go. Nawet jeśli wybierasz wariant pierwszy to pewnie tak zagłębiasz się w pracy, że brakuje Ci czasu na zastanowenienie się nad swoim życiem.

2. Rachunek sumienia. Niesty, aby móc pogodzić się z przeszłością jest konieczny. W każdym związku są winne dwie osoby, a nie jedna. Czasem winą tą jest zrobienie z siebie ofiary, przyzwolenie na to. Zdaję sobie sprawę, że gdy jesteś w niezdrowej relacji to słowa te mogą Cie zaboleć. Ale niestety tak jest. Winna jest każda z dwóch stron. Czasem wina ta polega na bierności i na dopuszczeniu do rzeczy, które nigdy nie powinny się wydarzyć. Zdanie sobie sprawy z faktu, że w tym też jest Twoja wina nie jest proste, ale jest pierwszym krokiem do wyjścia z emocjonlanego dołka.

3. Wybaczenie sobie. Gdy nie wybaczysz jemu/jej to będziesz ciągle tkwić w przeszłości.
Wybacz i partnerowi i sobie. Sobie wybacz, że dałaś się tak traktować, że byłeś w tym związku tak długo. Wbrew pozorom czas trwania nieudanego związku nie jest to czas stracony. Ten trudny czas to jedna z kosztowniejszych, ale wartościowych życiowych lekcji.

4. Odkrycie siebie na nowo. Kiedy jesteś znowu "na wolności" możesz nagle zauważyć, że zmieniłeś się. Że lubisz teraz spędzać czas w inny sposób, że lubisz się w innych kolorach niż dotychczas. Aby odkryć siebie próbuj nowych rzeczy.

5. Zrób listę cech, jakie Twój wymarzony partner powinien mieć. Przykładowo: chcę mieć partnera, który lubi dzieci, lubi tańczyć i gotować. Lubi spędzać wolny czas na łonie natury....

Powodzenia

J.

Mądre szczęśliwe życie.
Jak być szczęśliwym człowiekiem, który z łatwością rozwiązuje problemy, jakie życie stawia mu na drodze?

„Polecam książkę jako prezent dla młodych małżonków. Znajdą drogę do celu. Bez lektury – to nie jest możliwe! ”

Grzegorz Grefkowicz, właściciel drukarni cyfrowej

Więcej

--

Sztuka przyciągania ludzi
Złote zasady zdobywania przyjaciół, którzy zawsze będą Cie wspierać.

Dzięki tej publikacji:

poprawisz swoje kontakty z ludźmi, zyskasz przyjaciół oraz sukcesy zawodowe, zwiększysz poczucie własnej wartości i staniesz się lepszym człowiekiem.

Więcej

--

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Zakochaj się po raz drugi, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Related Posts with Thumbnails

3 do wpisu “Zakochaj się po raz drugi”


 1. ELA7 napisał(a):

  Dobrze jest przeczytać te słowa. Trudno mi było uzmysłowić sobie, to co tutaj przeczytałam.
  Nie można zamykać się na to, co jest w życiu takie piękne.
  Chciałbym się jeszcze zakochać, tak prawdziwie oczywiście.

  Pozdrawiam
  ELA7

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Tomek napisał(a):

  Dlaczego uwazacie, ze winę za niepowodzenie związku ponoszą 2 osoby?
  Co jeśli jest się z partnerką, która nie chce współpracować? Która ma gdzieś dobro związku i myśli tylko i wyłącznie o sobie?
  Gdzie jest tutaj moja wina?

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. Hanna napisał(a):

  Oczywiście są wyjątki, ale generalnie wskazywanie na winę 2 osób jest prawdą.

  Zastanów się i odpowiedz sobie na pytanie, czy ze swojej strony wystarczająco strasz się i dajesz partnerce powody, aby zależało jej na Waszym związku?

  Zastanów się również, czy określenie „współpraca” jest właściwe dla relacji której podstawą jest miłość, bliskość, oddanie i zaufanie – mnie to określenie pasuje do relacji o charakterze zawodowym lub podobnym.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)


Zostaw odpowiedź

*