Zakochaj się po raz drugi


Po traumatycznych doświadczeniach poprzedniego związku trudno przychodzi drugie, prawdziwe zakochanie się.

Pamięć o nieprzyjemnych wydarzeniach, o rozwodzie i walce o alimenty powoduje, że w sercu gości lęk przed nawiązaniem nowego związku i zranieniem.

Postawa obronna, jaka tworzy się po takich przeżyciach powoduje, że zachwoujemy się w specyficzny sposób:

1. Udawanie, że miłość jest niepotrzebna. Nie tylko przed znajomymi i rodziną, ale przede wszystkim przed samym sobą. Z postawy tej wynika traktowanie płci przeciwnej jako zła koniecznego.

2. Przygodne znajomości. Pogoń za bliksością drugiej osoby, a z drugiej strony nie dopuszzcanie do powstania głębszej więzi.

Ani jedna postawa, ani druga nie jest dobra. Z pierwszą wiąże się rezygnacja z miłości i szczęścia u boku drugiej osoby. Z drugiej samolubne podchodzenie do związków, wyciąganie z nich tego, co pozornie najlepsze i zaraz po tym pogoń za kolejną miłością. Zachowanie to rani napotkane na drodze osoby, więc na dłuższą metę nie uszczęśliwia.

Co jest rozwiązaniem i wyjściem z tej patowej sytuacji?

1. Czas dla siebie. Wbrew pozorom potrzebujesz go. Nawet jeśli wybierasz wariant pierwszy to pewnie tak zagłębiasz się w pracy, że brakuje Ci czasu na zastanowenienie się nad swoim życiem.

2. Rachunek sumienia. Niesty, aby móc pogodzić się z przeszłością jest konieczny. W każdym związku są winne dwie osoby, a nie jedna. Czasem winą tą jest zrobienie z siebie ofiary, przyzwolenie na to. Zdaję sobie sprawę, że gdy jesteś w niezdrowej relacji to słowa te mogą Cie zaboleć. Ale niestety tak jest. Winna jest każda z dwóch stron. Czasem wina ta polega na bierności i na dopuszczeniu do rzeczy, które nigdy nie powinny się wydarzyć. Zdanie sobie sprawy z faktu, że w tym też jest Twoja wina nie jest proste, ale jest pierwszym krokiem do wyjścia z emocjonlanego dołka.

3. Wybaczenie sobie. Gdy nie wybaczysz jemu/jej to będziesz ciągle tkwić w przeszłości.
Wybacz i partnerowi i sobie. Sobie wybacz, że dałaś się tak traktować, że byłeś w tym związku tak długo. Wbrew pozorom czas trwania nieudanego związku nie jest to czas stracony. Ten trudny czas to jedna z kosztowniejszych, ale wartościowych życiowych lekcji.

4. Odkrycie siebie na nowo. Kiedy jesteś znowu "na wolności" możesz nagle zauważyć, że zmieniłeś się. Że lubisz teraz spędzać czas w inny sposób, że lubisz się w innych kolorach niż dotychczas. Aby odkryć siebie próbuj nowych rzeczy.

5. Zrób listę cech, jakie Twój wymarzony partner powinien mieć. Przykładowo: chcę mieć partnera, który lubi dzieci, lubi tańczyć i gotować. Lubi spędzać wolny czas na łonie natury....

Powodzenia

J.

Mądre szczęśliwe życie.
Jak być szczęśliwym człowiekiem, który z łatwością rozwiązuje problemy, jakie życie stawia mu na drodze?

„Polecam książkę jako prezent dla młodych małżonków. Znajdą drogę do celu. Bez lektury – to nie jest możliwe! ”

Grzegorz Grefkowicz, właściciel drukarni cyfrowej

Więcej

--

Sztuka przyciągania ludzi
Złote zasady zdobywania przyjaciół, którzy zawsze będą Cie wspierać.

Dzięki tej publikacji:

poprawisz swoje kontakty z ludźmi, zyskasz przyjaciół oraz sukcesy zawodowe, zwiększysz poczucie własnej wartości i staniesz się lepszym człowiekiem.

Więcej

--

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Zakochaj się po raz drugi, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Related Posts with Thumbnails

3 komentarze do “Zakochaj się po raz drugi”

 1. Dobrze jest przeczytać te słowa. Trudno mi było uzmysłowić sobie, to co tutaj przeczytałam.
  Nie można zamykać się na to, co jest w życiu takie piękne.
  Chciałbym się jeszcze zakochać, tak prawdziwie oczywiście.

  Pozdrawiam
  ELA7

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Dlaczego uwazacie, ze winę za niepowodzenie związku ponoszą 2 osoby?
  Co jeśli jest się z partnerką, która nie chce współpracować? Która ma gdzieś dobro związku i myśli tylko i wyłącznie o sobie?
  Gdzie jest tutaj moja wina?

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. Oczywiście są wyjątki, ale generalnie wskazywanie na winę 2 osób jest prawdą.

  Zastanów się i odpowiedz sobie na pytanie, czy ze swojej strony wystarczająco strasz się i dajesz partnerce powody, aby zależało jej na Waszym związku?

  Zastanów się również, czy określenie „współpraca” jest właściwe dla relacji której podstawą jest miłość, bliskość, oddanie i zaufanie – mnie to określenie pasuje do relacji o charakterze zawodowym lub podobnym.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*