Wyprawka dla niemowlaka, czyli ile ubranek potrzebuje Twoje dziecko

Body, pajace, śpiochy, spodenki… - lista ubranek dla dzieci jest naprawdę długo. Ile ubranek kupić dla noworodka?
kiddo

Standardowo najmniejsze ciuszki dla niemowląt zaczynają się od rozmiaru 56. Jeżeli obawiasz się jednak, że Twoje dziecko będzie znacznie mniejsze lub urodzi się przed terminem, możesz zaopatrzyć się w kilka sztuk ubranek w rozmiarze 50 (dostaniesz takie np. w sklepie internetowym Kiddostate.pl). Jednak skup się na tych w rozmiarze 56.

Dzieci rosną szybko i już po miesiącu pewnie okaże się, że Twój maluszek musi już przebrać się w większe ubranka.  Dlatego na wielu forach internetowych można znaleźć porady, by nie kupować za dużo ubranek w ajmniejszym rozmiarze. Z drugiej strony weź pod uwagę, że prawdopodobnie będzie to najcięższy miesiąc w Twoim życiu: cudowny, wzruszający i niezapomniany, ale także wypełniony nowymi obowiązkami, o których nie miałaś pojęcia będąc w ciąży! Szybko może okazać się, że między karmieniem a przewijaniem trudno Ci znaleźć czas na wstawienie prania, nie mówiąc już o wieszaniu i prasowaniu tych malutkich ubranek. Pomijając już fakt, że prawdopodobnie nie będziesz miała ochoty spędzić całego swojego wolnego czasu na obowiązkach domowych…

Jaka ilość ubranek jest odpowiednia?

Załóżmy optymistycznie, że potrzebujesz na całą dobę pięciu kompletów ubranek. Nawet noworodek, który nie bawi się, nie raczkuje ani nie je nic poza mlekiem, brudzi się często. Ulewa mu się po mleku, czasem pieluszka nie utrzyma swojej zawartości - szczególnie na początku, gdy rodzicom brakuje jeszcze wprawy, a dziecko drze się w niebogłosy ilekroć dotknie przewijaka. Jednego dnia będzie trzeba zmieniać odzież dla dzieci co godzinę, innego dziecko nie pobrudzi się przez pół dnia i przebierzesz je dopiero po kąpieli. Policz tak: pięć kompletów na dobę na trzy dni to 15 kompletów. Taka ilość ubranek wydaje się optymalna do tego, by z jednej strony nie napychać niepotrzebnie szafy, a z drugiej - by nie musieć co chwila robić prania.

Co to jest komplet? Ubranie od stóp do głów: może to być pajacyk z długimi rękawami i długimi nogawkami zakrywającymi stopy, ale także body dziecięce ze spodenkami i skarpetkami. Jeżeli wybierasz body z krótkim rękawem (na lato) to upewnij się, że masz do kompletu także cienką bluzę z długim rękawem: dziecko odczuwa temperatury nieco inaczej i może być mu zimniej niż Tobie, szczególnie kiedy leży spokojnie w łóżeczku lub wózku. Bez względu na porę roku upewnij się też, że masz kilka czapeczek: grubszych na dwór i cieplejszych do noszenia w domu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Wyprawka dla niemowlaka, czyli ile ubranek potrzebuje Twoje dziecko, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*