Wybór sukni ślubnej

Autorem artykułu jest Aleksandra Glabas

Ślub to wydarzenie w życiu każdej kobiety, o którym myśli i marzy całe życie. Niejedno spotkanie w damskim gronie kończy się wymyślaniem idealnej na tę okazję sukni, która miałaby zwracać na nas uwagę wszystkich zebranych gości.

Jednak gdy nasze marzenia stają się rzeczywistością, dochodzimy do wniosku, że przymierzanie kolejnych fasonów sukni ślubnych to najprzyjemniejsze uczucie na świecie, ale z pewnością i najbardziej stresujące. Aby zmniejszyć stan napięcia i gorączki przedweselnych przygotowań, najlepiej stosować się do kilku podstawowych zasad i działać zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Przeanalizuj swój budżet

Bardzo ważne jest, aby poszukiwania idealnej sukni ślubnej zacząć odpowiednio wcześnie. Po pierwsze dlatego, że obecnie jest ich tak duży wybór, że potrzeba będzie wielu godzin namysłu, aby wybrać tę, która w największym stopniu odpowiada naszym gustom. Po drugie zaś przygotowanie dobrze pasującej sukni jest długotrwałą sprawą — może trwać nawet do sześciu miesięcy. Po dokładnej analizie kosztów, jakie jesteśmy w stanie przeznaczyć na naszą kreację, należy zdecydować się na wybór sukni, jakie oferuje nam salon sukien ślubnych, wypożyczalnia lub co może zaproponować nam prywatna krawcowa. O ile dwie ostatnie opcje są zdecydowanie tańsze od zakupu nowej sukni ślubnej, o tyle istnieje większe ryzyko niezadowolenia z efektu końcowego w przypadku sukni szytej na zamówienie bądź dodatkowa dawka stresu związanego z ostrożnością względem sukni wypożyczonej z komisu.

Kolorystyka

Mimo że tak naprawdę wybór poszczególnych kolorów sukni ślubnych jest dość ograniczony, to i tak powinniśmy zwrócić na niego uwagę. W zależności od koloru naszej cery mamy do wyboru suknie ślubne o barwie czystej bieli, beżu lub ecru. Ekspedientki w salonie z pewnością, dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu, będą umiały doradzić nam kolorystykę odpowiednią dla naszej skóry.

Kto pomoże?

Przymierzając kolejne fasony sukni ślubnych, łatwo się zagubić i mieć problem z obiektywną oceną swojego wyglądu. Na zakupy warto wygospodarować sobie więcej czasu, żeby podejść do tego na spokojnie i zabrać ze sobą mamę albo przyjaciółkę. Bliskie osoby, znając nasze niedoskonałości, będą wiedziały, w jaki sposób najlepiej je zatuszować. Również ekspedientki, pracujące w poszczególnych salonach, są przygotowane do tego, aby służyć cenną radą i wskazówkami dla przyszłych panien młodych. Nie sugerujmy się jednak wyłącznie wyglądem wybranej kreacji, ponieważ suknie ślubne muszą być dodatkowo wygodne, abyśmy mogły swobodnie i bezstresowo bawić się ze swoimi gośćmi do białego rana.

---

Suknie ślubne

Salon sukien ślubnych

Artykuł pochodzi z serwisu
www.Artelis.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

4 komentarze do “Wybór sukni ślubnej”

 1. To prawda, zawsze na początku wydaje się, że czasu jest wystarczająco dużo,
  ale trudno się zdecydować do ostatniej chwili.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Warto mieć trochę czasu na zapas przy wybieraniu sukni.
  I na spokojnie się nad tym zastanwoić.
  Dobre jest dopasownaie sukienki do wesela, np. do miejsca gdzie ono będzie, albo do jego charakteru.
  Masz wesele na elegancko?
  Dobierz odpowiedni krój sukienki.
  Jeśli w kolorystyce przeważa róż, niech znajdzie się on gdzieś na sukience.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. Salony ślubne dokładają wszelkich starań, aby suknie ślubne były perfekcyjnie dopasowane do sylwetki przyszłych Panien Młodych. Nieustanne przymiarki, poprawki dodawanie ostatnich koncepcji – wszystko po to by całość stworzyła niepowtarzalny charakter. Moda ślubna zmienia się niezmiernie szybko, każda galeria sukien ślubnych musi mieć dostępne opcje na każdy sezon, ponieważ cały proces przygotowania sukni może trwać nawet ponad rok czasu. Zazwyczaj kobiety decydują się na określoną suknię ślubną około pół roku przed wielkim dniem, tak na prawdę jest to minimalny czas potrzebny na wybór, a następnie kolejne przeróbki sukni ślubnej. Jednak nie wpływa na przyszłe Panny Młode tak bardzo ślubna moda jak ich własne odczucia, sugestie przyjaciółek, czy rodziny.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 4. Mimo że tak naprawdę wybór poszczególnych kolorów sukni ślubnych jest dość ograniczony, to i tak powinniśmy zwrócić na niego uwagę. W zależności od koloru naszej cery mamy do wyboru suknie ślubne o barwie czystej bieli, beżu lub ecru. Ekspedientki w salonie z pewnością, dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu, będą umiały doradzić nam kolorystykę odpowiednią dla naszej skóry.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*