Wczuwajmy się w dobre życiePoczątek nowego roku skłania nas do poważnych przemyśleń i refleksji.
Zagrożenia postępującego kryzysu gospodarczego wnoszą w nasze życie coraz więcej niepokoju i stresu. Przeciążenie zaangażowaniem zawodowym, które powstaje często w obawie przed utratą pracy i dochodów, a także wciąż rosnące obciążenia finansowe gospodarstw domowych nie napawają nas optymizmem. Po okresie prosperity i powszechnej skłonności do zakupów na kredyt większość z nas odczuwa dzisiaj bardzo boleśnie konieczność oszczędzania, ograniczania wydatków na przyjemności i spędzanie wolnego czasu.

W tej sytuacji ważne jest, aby nie tracić radości życia.
Przecież nadal możemy kreować przyszłość poprzez marzenia. To całkiem dobry pomysł i dość popularne podejście dla osób, które troszcząc się o swój rozwój osobisty, miały chęć i przyjemność w zgłębianiu zagadnień psychologicznych.

Marzenia są powszechnie rozumiane, jako coś nieosiągalnego, ale wszyscy wtajemniczeni wiedzą, że marzenia, to nie tylko bujanie w obłokach, ale cel, który w perspektywie długofalowej jest bardzo prawdopodobny do osiągnięcia. Dlatego trzeba pielęgnować każdy dzień i swoje marzenia. Tych ostatnich nie trzeba się wstydzić, a jeśli tylko możliwe można zachowywać się tak, jakby już zostały osiągnięte. Pozytywne myślenie przynosi zaskakująco dobre efekty. W tym kontekście warto przebywać w ulubionych lub pięknych miejscach i nie być upartym niedowiarkiem, lansującym krańcowo

odmienną teorię prowadzącą poprzez pesymizm nawet do życiowego pecha i nieudacznictwa.

Dobrze jest, jeśli zrozumiemy i akceptujemy, na początek choćby „na wiarę”, że cudowne marzenia przybliżają nas do właśnie takiej, przyszłej rzeczywistości. Można nawet pokusić się o hipotezę, że spełnienie marzeń jest, co najmniej proporcjonalnie do intensywności lub częstotliwości koncentrowania na nich uwagi marzyciela.
Wśród różnorodnych marzeń na topie list popularności znajdują się: posiadanie domu z ogrodem lub apartamentu oraz posiadanie luksusowego, nowoczesnego samochodu – to dominujące pragnienie płci męskiej. Oczywiście oprócz marzeń związanych z posiadaniem wszyscy pragniemy być zdrowi i szczęśliwi.
Starajmy się bez nadmiernej i negatywnej zazdrości czerpać inspirację odwiedzając rodzinę, sąsiadów, znajomych w ich cudnych willach oraz podziwiać wspaniałe pojazdy najbardziej uznawanych na świecie marek.
Wczuwanie się w swoje marzenia można realizować na wiele sposobów. Warto doświadczać niesamowitych odczuć, jakie pojawiają się podczas pierwszych, nawet niezbyt udolnych prób projektowania wymarzonych „czterech kątów”. Poszukiwanie ciekawego, a jednocześnie spójnego z naszą osobowością stylu aranżacji wnętrza będzie kolejną ucztą, którą możemy cieszyć się i w pewnym sensie zaspokajać swój apetyt na lepszą rzeczywistość.

Z kolei miłośnicy motoryzacji nawet w czasie dekoniunktury tej branży nie muszą wcale ograniczać się wyłącznie do wzdychania na widok upragnionego modelu preferowanej marki samochodu lub motocykla. Można sprawiać sobie przyjemność bezpośredniego zapoznania się z różnymi cenionymi markami, aby porównać ich osiągi i funkcjonalność w odniesieniu do ceny.
Wystarczy w tym celu usadowić się za kółkiem wybranych pojazdów w ramach jazd testowych dostępnych praktycznie we wszystkich salonach samochodowych. Dla tego działania nie ma wcale znaczenia, że aktualnie nie posiadamy zasobów finansowych na zakup.
Większość z nas nie wie, że od ekscytującego dreszczyku emocji, który towarzyszy zapinaniu pasów i uruchamianiu silnika w najnowszym, hybrydowym Lexusie, tradycyjnie najbezpieczniejszym Volvo albo drapieżnym i dynamicznym BMW, z których każdy warty jest kilkaset tysięcy, dzieli nas zaledwie wprowadzenie danych kontaktowych w formularzu zgłoszenia na jazdę próbną, na stronie konkretnego dealera samochodowego. Oczywiście jazdy próbne możliwe są dla osób posiadających prawo jazdy, ale mogą w nich uczestniczyć, jako pasażerowie także bliskie nam osoby, którym pragniemy sprawić przyjemność, albo zarazić naszym marzeniem. Z informacji od dealerów samochodowych wynika, że zazwyczaj z jazd próbnych korzystają mężczyźni. Zdarza się także, że jazda próbna jest elementem i uatrakcyjnieniem randki, i jest bardzo pozytywnie odbierana również przez kobiety. Smak luksusowej jazdy wywołuje zachwyt, ale także jest rodzajem obietnicy życia w dostatku, przez co wprowadza w dobry nastrój i zapada w pamięć. Miło jest wracać do tego rodzaju przeżyć, ale żeby to było możliwe musimy mieć fantazję i chęć do aktywności i realizacji pomysłów w tym i podobnym stylu.
Nie zapominajmy jednak o poszukiwaniu informacji oraz planowaniu finansów, które przybliżają nas do urzeczywistniania pragnień i wizji

Wczuwanie się w lepszą rzeczywistość i wymarzone życie w każdej możliwej formie przynosi satysfakcję i daje pozytywny napęd. Warto korzystać z tej idei tym bardziej, że istnieje całkiem sporo przykładów dotyczących znanych, ale także nieznanych osób, że dosięganie marzeń zdarza się znacznie częściej niż mogłoby się wydawać.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Jeden komentarz do “Wczuwajmy się w dobre życie”

  1. A czy wczuwanie się w dobre życie, nie jest bujaniem w obłokach?

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*