W dobrym związku nie ma miejsca na grę

Konflikt
Pragnąc szczęścia, poczucia miłości i bezpieczeństwa w związku konieczne jest wyłączenie myślenia, że związek to gra pomiędzy partnerami. W miłości zdecydowanie nie chodzi o to, aby konkurować ze sobą, czy prowadzić wojnę podjazdową o to, czyja racja będzie na wierzchu.

Trzeba świadomie i odpowiedzialnie traktować związek, na którym nam zależy, w przeciwnym razie będzie on tak samo burzliwy jak nietrwały.

Nie jest żadną tajemnicą, że kobiety żyją emocjami bardziej niż mężczyźni. Mężczyźni doskonale o tym wiedzą i potrafią skutecznie wykorzystać tą wiedzę np. manipulując faktami dla odwrócenia ”kota ogonem”. Często twierdzą, że kobiety są zbyt odporne na logiczne argumenty, więc w związku albo dochodzi do częstych konfliktów, albo w ramach tzw. „docierania” relacji udaje się wypracować kompromisy, które nie ranią, nie naruszają poczucia własnej wartości i prawa do osobistego poglądu żadnej ze stron.

Jeśli wzajemne uczucia nie są jednakowo szczere lub silne, to najczęściej okazuje się, że zdolność do kompromisów nie jest jednakowa.
Rozpoczyna się niespokojne życie, w którym dominuje cicha walka na forsowanie własnych przyzwyczajeń, poglądów i wymagań.

Wzrasta intensywność sytuacji, kiedy dochodzi do szantażu emocjonalnego:
- stawiania ultimatum
- obwiniania
- wzbudzania zazdrości
- manipulowania w sypialni
- posługiwania się dziećmi ( często także wpływania na dzieci poza plecami partnera)
- szukanie sprzymierzeńców w osobach trzecich

Oczywiste jest, że w takim związku nie można czuć się dobrze.
Często pojawiają się niebezpieczne reakcje eskalowania konfliktów, albo wręcz przeciwnie całkowite podporządkowanie i bierność jednego z partnerów.
Oba przypadki nie są dobre dla związku, chociaż drugi sugeruje w pewnym sensie tzw. „miłość ponad wszystko”. Drugi jest o tyle dobry, że można go uznać za zakończenie gry.
Nie zawsze jednak tak jest, bo często oznacza nową ”grę pozorów”, bardziej skrytą i porównywalną do bomby z opóźnionym zapłonem, która może wybuchnąć w najmniej oczekiwanym momencie.

W dobrym związku nie ma miejsca, ani czasu na grę, ponieważ najważniejsza jest otwartość i szczerość wypływająca z głębokiego i prawdziwego uczucia miłości.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Jeden komentarz do “W dobrym związku nie ma miejsca na grę”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*