Partnerstwo

udany związek, szczęśliwy związek, dobre małżeństwo
 preparaty do wybielania zebów do kupienia przez internet

Udrażnianie kominów gwarancją bezpieczeństwa naszych najbliższych

Ubrany na czarno mężczyzna, mający na głowie cylinder, dźwigający drabinę i linę, wchodzący na wysokie budynki i czyszczący na nich kominy. Jeśli właśnie tak wyobrażasz sobie kominiarza i jego pracę, to w zasadzie masz rację. Dlaczego w zasadzie? Czyszczenie kominów jest bowiem tylko jedną z wielu wykonywanych przez niego usług.
144197682626805600

Co wchodzi w zakres pracy kominiarza? Oto czynności wyszczególnione na podstawie oferty, jaką przedstawia Zakład Usług Kominiarskich Janusz Mitas z Warszawy.

Czyszczenie przewodów kominowych

Zgodnie z przepisami powinno być ono dokonywane minimum dwa razy do roku w przypadku przewodów spalinowych, cztery razy w wypadku dymowych i jeden raz, gdy chodzi o przewody wentylacyjne. Naprawdę warto pamiętać o tej usłudze, gdyż ma ona znaczący wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom budynku. Tymczasem w wielu przypadkach zapomina się o niej lub nawet całkowicie lekceważy, czym sprowadza ogromne zagrożenie. Nagromadzona w kominie sadza jest bowiem łatwopalna, co doprowadzić może do tragicznego w skutkach pożaru.

Udrażnianie przewodów kominowych

Bywa bowiem tak, że komin z jakichś powodów może zostać zablokowany. I nie chodzi tu tylko o wymienioną przed chwilą sadzę. Bardzo często przyczyną niedrożności są... ptaki, które u wylotu przewodów kominowych budują swoje gniazda. Ponieważ blokują one wydostawanie się dymu, także mogą doprowadzić do powstania nawet śmiertelnego zagrożenia dla mieszkańców danego budynku. Tymczasem kominiarz - korzystając z odpowiedniego sprzętu: przebijaka i sprężyny kominiarskiej - usunie takie niedrożności, czym zagwarantuje bezpieczeństwo zarówno nam, jak i naszym najbliższym. A przecież właśnie na tym każdemu z nas zależy.

Raz do roku kominiarze dokonują także kontroli przewodów kominowych, by ustalić ich stan i sprawność. Czasami zachodzi również konieczność sprawdzenia jakiegoś trudno dostępnego miejsca. Kontroli takiej dokonuje się wtedy z użyciem specjalistycznej kamery kominowej.

Kolejna usługa jest szczególnie interesująca dla firm deweloperskich i osób prywatnych budujących swój dom. Jest nią odbiór przewodów kominowych i wydawanie zaświadczeń dotyczących dopuszczenia ich do użytku. Przed wystawieniem takiego dokumentu - wymaganego przez nadzór budowlany, gazownię czy sanepid - dokonywane jest oczywiście sprawdzenie, czy przewody te zostały odpowiednio wykonane i czy sprawnie przebiega wymiana powietrza.

W wielu domach i mieszkaniach zamontowana jest też instalacja gazowa. Jeśli więc dbamy o bezpieczeństwo nasze i najbliższych, powinniśmy poprosić kominiarza o dokonanie sprawdzenia jej szczelności.

Jest jeszcze wiele innych usług, takich jak na przykład sprawdzanie szczelności kominów, pomiar wymiany powietrza w pomieszczeniach czy montaż systemów kominowych. Jeśli zostaną one dokonane przez fachowców - a takimi niewątpliwie są kominiarze działający w warszawskim Zakładzie Usług Kominiarskich Janusz Mitas, mogącym pochwalić się dwudziestoczteroletnim doświadczeniem - zyskamy gwarancję, że możemy żyć i przebywać w naszych domach i mieszkaniach w pełni bezpiecznie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

2 do wpisu “Udrażnianie kominów gwarancją bezpieczeństwa naszych najbliższych”


 1. Pat33 napisał(a):

  hmm u mnie w tym roku kominiarzy jeszcze nie było… a sezon grzewczy już się zaczał

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. expert online napisał(a):

  Bardzo dobry artykuł i na czasie.
  Warto dodać, że brak przeglądu komina może być przyczyną odmowy wypłaty odszkodowania, o ile fakt ten miał wpływ na powstanie lub rozmiary szkody. Po wczytaniu się w ogólne warunki ubezpieczenia (O.W.U.) mieszkań i domów praktycznie wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych znajdziemy właśnie taki zapis, który zwalnia ubezpieczyciela z odpowiedzialności.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)


Zostaw odpowiedź

*