Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem

Autorem artykułu jest Krzysztof Dmowski

Każdy z nas zna opowieść o Dżinie z lampy, której wyczyszczenie sprawia, że pojawia się jej mieszkaniec. Podobnie opowieść z złotej rybce. W każdej z tych bajek trzeba zrobić coś najpierw, żeby coś otrzymać.

Każda legenda zawiera w sobie nieco prawdy. Dżin z lampy pojawia się po jej wyczyszczeniu, co właściwie ukazuje nam obraz rzeczywistości. Lampa musi zostać wyczyszczona. Złota rybka chce być wypuszczona, żeby spełniła życzenie. Czyli najpierw musi wyjść coś z nas, żeby mogło coś zaistnieć. Wyczyszczenie lampy można porównać z oczyszczeniem samego siebie, bo taki Dżin jest w każdym z nas. Podobnie złota rybka nie chce pozostawać więziona, tylko pragnie wolności. Taka wolność jest oczywiście daniem czegoś z siebie innym.

Problem wielu ludzi polega na tym, że potrafią spełniać swoje życzenia, ale nie potrafią wyrażać swoich życzeń. Jak może spełnić się czyjeś życzenie jeżeli nie zostało właściwie wypowiedziane? Jeżeli sięgniemy pamięcią wstecz możemy zauważyć, że wiele razy osiągnęliśmy cel i otrzymaliśmy coś lepszego niż to, o co prosiliśmy.

Za jakiś czas ma nadejść jakieś wydarzenie, które intensywnie przeżywasz. Wyobrażasz je sobie w sposób dla siebie najlepszy, a kiedy do niego dochodzi wszystko stało się zupełnie inaczej. Dlaczego tak się dzieje?

W jakiś nieokreślony sposób potrafimy wyrażać swoje życzenia w krytycznych chwilach, ale w normalnych sytuacjach większość życzeń się nie spełnia. Pewne rzeczy uwarunkowane są terminami, zaś nasze życiowe pragnienia nie posiadają terminów realizacji. Potrafimy szybko czymś się zniechęcać, jeżeli po krótkim czasie nie otrzymujemy tego czego pragniemy, a potem tłumaczymy to sobie na różne sposoby.

Często racjonalizm nie pozwala realizować naszych marzeń. Występuje wiele przekonań i negatywnych heterosugestii, które nie pozwalają nam osiągać naszych planów. Pomiędzy zwyczajną myślą, wyobrażeniem sytuacji, a osiągnięciem spełnienia jest duża różnica. Gdyby każda myśl została spełniona natychmiast, wówczas nie mógłby panować porządek. Dlatego realizacji marzeń trzeba się nauczyć. Przede wszystkim unikać werbalnych komend, na temat rzeczy, których nie chcemy, bo one się zrealizują za jakiś czas i popsują nasze marzenie w trakcie jego spełnienia.

Realizacja życzenia rozpoczyna się od myśli, potem tej myśli należy nadać właściwe emocje, podobnie jak w voodoo, które wcale nie potrzebuje laleczki do krzywdzenia innych, bo robimy to myślami. Mamy dziś tak wielką wiedzę i wielkie możliwości, że możemy dokonać właściwie wszystkiego, ale najpierw musimy się oczyścić i zacząć robić coś dla innych nie oczekując zapłaty, bo właśnie inni mogą pomóc w realizacji naszych życzeń. Nigdy nie wiadomo jest jak zrealizuje się nasze życzenie, ani jakie środki zostaną użyte do realizacji lub kto będzie głównym wykonawcą.

---

Krzysztof Dmowski
http://www.kdpowiesci.republika.pl/

Artykuł pochodzi z serwisu
www.Artelis.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Jeden komentarz do “Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem”

  1. W marzeniach nie potrzeba racjonalizmu, tylko konsekwencji

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*