Trudne związki

Związki są różne – szczęśliwe, udane, trudne, wymagające, toksyczne, destrukcyjne.

Te ostatnie bolą, ludzie w nich cierpią, ale pomimo bólu często tkwią w tych związkach przez lata. Dlaczego?

Geneza związku


Każdy początek bierze się od odkrycia, że mamy obok siebie kogoś kogo fajnie byłoby bliżej poznać. Kiedy kochamy świat jest piękny, pełen kolorów. Jest dobrze.
Niewinne początki
Nadal jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi, zakochani, zapatrzenie w siebie. Rzadko pojawia się coś co powoduje, że się na chwilę zastanawiamy, albo smucimy. Jednak nie zastanawiamy się nad tym długo, bo po tym drobnym zdarzeniu następują chwile szczęścia,, związek idzie na wyżyny i jest fajnie. Nie myślimy już o tym zdarzeniu, ani nie konsultujemy go z otoczeniem. Jesteśmy przekonani o sile miłości i o tym, że związek jest taki jaki być powinien.
Codzienna gehenna

Wszystko dzieje się przez cały czas, więc nawet nie wiemy w którym momencie, ale to, co kiedyś było niepokojące przez chwilę teraz ciągnie się godzinami, potem dniami. Po kilku dniach dołka w związku następuje czas wzlotu. Znowu czujemy się szczęśliwi, kochani, jest nam dobrze. Po dniu euforii związek wpada znowu w dołek. Przez kolejne dni bijemy się z myślami, zastanawiamy się co jest z nami nie tak. W końcu byliśmy szczęśliwi. Te kilka dni negatywnych zdarzeń znowu jest dobrze. Jesteśmy szczęśliwi, kochamy się. Być może nawet rozmawiamy o tych ostatnich dniach postanawiamy, że będziemy dalej razem, bo tyle pięknych chwil było za nami i dzisiaj jest tak cudownie.
Czy ze mną jest coś nie tak?


Co jakiś czas w głowie pojawia się pytanie o to, kto tu zwariował i najczęściej stawiamy je sobie. Jest nam ciężko. Huśtawki w związku powodują, że jesteśmy nerwowi, rozkojarzeni. Zamiast działać ogarnia nas niemoc. Pytanie po co żyję i co mam sens.
Trudna prawda


Po latach walki z partnerem i ze sobą samym okazuje się, że najlepszym wyjściem jest ucieczka. Przyjmuje ona różne formy: rozwód, rozstanie, rezygnacja z siebie na rzecz dzieci i decyzja na pozostanie w związku, w skrajnych przypadkach próby samobójcze.

 

Niektóre związki bolą...

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

3 komentarze do “Trudne związki”

 1. Każdy przypadek jest pewnie w szczegółach nieco inny, ale zawsze decyzje są trudne.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Nasuwa się pytanie: dlaczego ten schemat tak często się powtarza 🙁 ?

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. Pewnie latego, ze zaczynajac dorosle zycie nie mamy jeszcze doswiadczen. spotykamy milosc, zakochujemy sie i cieszymy, ze jest przy naszym boku partner.
  Czasem zauroczenie miloscia, partnerem jest tak duze, ze zapomina sie o sobie i o swoich potrzebach.
  Z czasem jednak dochodza one do glosu.
  Wtedy ciezko tak po prosu dac sobie spokoj, bo juz jestesmy w zwiazku. Ciagnie sie go z nadzieja, ze bedzie lepiej.

  Mam nadzieje, ze sa i takie zwiazki, ktorym sie udaje.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*