Szukasz pomysłu na wspólny czas? Skoczcie razem ze spadochronem!

skydive
Wspólnie przeżyte emocje łączą jeszcze mocniej. Dlatego wtedy, gdy zastanawiasz się, co zrobić, aby razem miło, ale i niecodziennie spędzić czas, pomyśl o wykupieniu w prezencie skoku tandemowego dla siebie i drugiej połówki!
Skakanie ze spadochronem nie jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób doświadczonych w tej dziedzinie. Wybierając skok w tandemie, nie trzeba mieć do tego żadnego przygotowania – wystarczy tylko znaleźć rekomendowaną szkołę spadochroniarską i przez Internet zarezerwować termin.

Kto może skakać?

W skoku tandemowym skaczą dwie osoby – jest to instruktor i osoba, która wykupiła skok. Uczestnicy są spięci ze sobą uprzężą, a na plecach instruktora znajduje się profesjonalny spadochron i automat. Do skoku tandemowego nie trzeba wcześniej przygotowywać się w trakcie długotrwałych szkoleń, wystarczy tylko krótki kilkunastominutowy instruktaż odbywający się tego samego dnia na lotnisku. Również nie trzeba wyróżniać się wysoką sprawnością fizyczną i nie trzeba przynosić zaświadczeń od lekarza o braku przeciwwskazań do skoku.

Ponadto lista przeciwwskazań nie jest długa. Zwykle są to: waga powyżej 100 kilogramów i wzrost poniżej 140 centymetrów, następnie stany chorobowe związane z niewydolnością układu krążenia, układu oddechowego, epilepsja. niestabilność kręgosłupa, łamliwość kości.

Na czym polega skok tandemowy?

Skok tandemowy odbywa się z samolotu z wysokości 3000 metrów, co daje około 30 sekund wolnego spadania w przestworzach, lub z wysokości 4000 metrów, co daje analogicznie 60 sekund. W tym czasie uczestnicy skoku pędzą z prędkością 240 kilometrów na godzinę. Po osiągnięciu określonego pułapu otwiera się spadochron i następuje łagodne szybowanie aż do miękkiego lądowania na lądowisku.

Dodatkowo cały skok może być zarejestrowany na zdjęciach i filmie. To dodatkowo płatna usługa, ponieważ materiały nagrywane są przez innego skoczka, ale warto się na nią zdecydować, żeby mieć niezwykłą pamiątkę.

Gdzie skakać?

Skoki organizowane są przez wiele szkół działających na terenie Polski. Jedną z najstarszych jest Skydive, dla której pracują wyłącznie doświadczeni instruktorzy – z nimi skok na pewno będzie udany! Ceny rozpoczynają się od 550 złotych za skok z 3000 metrów, a kończą na 950 złotych za skok z 4000 metrów z rejestracją. Można także uzyskać atrakcyjne obniżki promocyjne – skok wykupiony dla dwóch osób to obniżka o 100 złotych! Więcej na stronie: http://www.skydive.pl/.

Wobec tego skok tandemowy może stać się wspaniałym pomyłem dla każdej pary, która chciałaby razem spędzić niecodzienny czas. Skok to mnóstwo emocji, które zapamiętacie na pewno na długo!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*