Szkolna wyprawka, o czym warto pamiętać

Zbliża się koniec wakacji, a więc czas najwyższy na przygotowania do szkoły. Na początek wyprawka do szkoły, którą możemy stworzyć robiąc zakupy w każdym supermarkecie. Jednak pośpiech i stres, często sprawa, że czegoś zapominamy kupić. Co więc powinno obowiązkowo znaleźć się na liście wyprawki dla dziecka?Ołówki i gumka do ścierania

O tym często zapominamy, ponieważ dzieci najczęściej piszą długopisem, coraz częściej pojawia się też pisanie piórem. Ołówek przyda się do pisania w zeszycie od matematyki, kiedy dzieci będą wykonywać rysunki matematyczne. Ołówek może również przydać się przy odrabianiu prac domowych, kiedy dziecko wykonuje zadanie samodzielnie, a ty potem będziesz je sprawdzać, obędzie się bez skreślania. Wystarczy, że zetrzesz błąd gumką i wprowadzisz poprawki.

Linijka i cyrkiel

Jeśli twoje dziecko idzie to szkoły podstawowej nie możesz zapomnieć o kupieniu przyrządów matematycznych, które będą służyć do tworzenia rysunków matematycznych. Co prawda w przedszkolu nie były one potrzebne, jednak od teraz powinny się stać stałym elementem piórnika dziecka. Nie zapomnij więc umieścić je na liście.

Cienki zeszyt lub dzienniczek ocen

To obowiązek w klasach podstawowych. W zeszytach lub dzienniczkach wychowawca będzie mógł wpisywać oceny twojego dziecka, a jeśli zajdzie taka potrzeba zamieści tam informację skierowaną do ciebie. Jest to również zeszyt dla ciebie, ponieważ dzięki niemu będziesz miała miejsce na umieszczenie usprawiedliwienia dziecka z nieobecności na zajęciach. To przedmiot, o którym wielu rodziców zapomina.

Pojemnik na śniadanie i picie

Drugie śniadanie powinno być obowiązkiem dla twojego dziecka. Bez niego może mieć trudności z koncentracją na zajęciach, a dodatkowo brak drugiego śniadania może negatywnie wpłynąć na zdrowie malucha. W plecaku kanapki lub soczek w kartonowym opakowaniu mogą się zniszczyć przez książki i zeszyty. Tak więc kup pojemnik plastikowy na śniadanie, w którym umieścisz drugie śniadanie dla dziecka i będziesz mieć pewność, że posiłek dotrwa do przerwy w plecaku dziecka. Nie zapomnij również o butelce na picie. Wybierz plastikową, ponieważ szklana lub metalowa będą za ciężka.

Tekst: Klaudia Ozimek

Zdjęcie: FreeImages.com/Andrei Firtich

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*