Partnerstwo

udany związek, szczęśliwy związek, dobre małżeństwo
 preparaty do wybielania zebów do kupienia przez internet

Super Mama – praca konkursowa Pauliny


Praca konkursowa:

Bycie mamą (super mamą :-)) to dla kobiety z jednej strony zupełnie naturalna sprawa, z drugiej - duże wyzwanie: począwszy od decyzji o posiadaniu dziecka w konkretnym momencie życia, poprzez wszystkie troski i niepokoje ciąży, poród, a następnie długoletnie wychowanie godzone z różnymi warunkami codzienności. Inne wymagania stoją przed mamą noworodka, inne – przedszkolaka, jeszcze inne dorastającego, młodego człowieka, a jeszcze inne – przed matką dorosłych dzieci, które same zostały właśnie rodzicami. Niebagatelny wpływ na nasze macierzyństwo ma historia naszych najwcześniejszych lat: to, jaką opiekunką była nasza własna mama, czy poświęcała nam wystarczająco dużo czasu, czy czułyśmy się przez nią kochane, bezwarunkowo akceptowane i doceniane. Kobieta, której tego brakowało, nie jest skazana w swoim macierzyństwie na porażkę (na szczęście, często dzieje się wręcz przeciwnie), ale zapewne musi dopiero wypracować w sobie pewne intuicje i odruchy, które innym przychodzą tak naturalnie, jak oddychanie.

Znam wiele mam – z różnych środowisk, z rozmaitym wykształceniem, wypełniające mniej lub bardziej angażujące obowiązki zawodowe. Mam wrażenie, że tym, co je łączy, jest poczucie, że dziecko to dla nich przede wszystkim źródło satysfakcji – że dobrze, że jest i że dobrze że jest, jakie jest. Ich dzieci są dzięki temu emocjonalnie zadbane, a przez to wdzięczne i niekłopotliwe. Te mamy życzą swoim dzieciom jak najlepiej, znają je jak nikt inny, potrafią też stawiać wymagania, pomagając swoim dzieciom rozwijać się wszechstronnie i w odpowiednim dla nich tempie oraz kierunku. To są właśnie super mamy!:-)

Paulina

Doda swój komentarz.
To Twój komentarz zadecyduje o tym, czy Paulina otrzyma główną nagrodę.

a. Nagroda główna:
Zestaw książek:
- ABC Mądrego Rodzica: Droga do Sukcesu
- Mądre szczęśliwe życie.
- Powieść Magdy Miecznickiej "Złość"

b. Wyróżnienie:
Książka:
Powieść Magdy Miecznickiej "Złość"

Szczegóły konkursu tutaj

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Super Mama - praca konkursowa Pauliny, 10.0 out of 10 based on 3 ratings
Related Posts with Thumbnails

2 do wpisu “Super Mama – praca konkursowa Pauliny”


 1. Dorota P. napisał(a):

  a jak się oddaje głosy na pracę konkursową – bo jakoś nie mogę się zorientować

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. admin napisał(a):

  Głosuje się poprzez oddawanie komentarzy i kliknięcie przycisku Lubię to. Szczegóły na temat konkursu i głosowania zamieszczone są na stronie:
  http://partnerstwo.informativo.pl/konkurs-super-mama-2012/

  PS. Komentarz admina nie jest liczony.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

1 Trackbacki/Pingbacki

 1. Konkurs: Super Mama 2012 | Partnerstwo 02 09 12

Zostaw odpowiedź

*