Sposoby walki z uzależnieniami

Uzależnienie to problem, który może dotknąć każdego z nas. Nałogiem może być alkohol, papierosy, narkotyki, a nawet niektóre lekarstwa. Zanim się spostrzeżemy, zaczynają posiadać nad nami władzę. Istotne jest to, że jest to problem psychiczny, nie fizyczny. Pierwszym krokiem leczenia jest stwierdzenie problemu przez samego uzależnionego. Ważna jest również pomoc najbliższych i, przede wszystkim, odpowiednie leczenie. Rynek farmaceutyczny stale się rozwija i oferuje mnóstwo preparatów, które pomagają w walce z uzależnieniami. Czasami jednak samo stosowanie lekarstw nie jest wystarczającym zabiegiem.

Przyznanie się do uzależnienia pierwszym krokiem do sukcesu

Terapia będzie skuteczna tylko wtedy, kiedy pacjent sam zauważy swój problem. To on musi stwierdzić, że chce walczyć z chorobą. Choć zazwyczaj troska bliskich osób jest przyczyną rozpoczęcia leczenia, to właśnie uzależniony musi chcieć osiągnąć cel. W innym przypadku postępy terapii będą tylko pozorne. Leczony ma bowiem odmienić swoje życie, a nie stosować się do zaleceń lekarzy tylko przez pewien okres czasu.

Oczyszczenie organizmu

Zażywanie nadmiernej ilości określonej substancji powoduje uszkodzenie niektórych narządów, choroby skóry czy problemy z koncentracją. Z tego powodu należy usunąć wszystkie toksyny za pomocą profesjonalnych metod. Proces ten nazywamy detoksem - jest to pierwszy etap skutecznego leczenia. Jednocześnie można powiedzieć, że to najtrudniejszy dla pacjenta okres. Organizm jest bowiem przyzwyczajony do stałego otrzymywania określonej dawki używek. Walka z nałogiem może okazać się na tyle trudna, że leczony będzie potrzebował dodatkowego wsparcia. Alkater oferuje opiekę wykwalifikowanych psychoterapeutów. Spotkania z nimi odbywają się w przyjaznych, sprzyjających rozmowie warunkach. Specjaliści cechują się delikatnością oraz taktem i potrafią sprawić, że terapia stanie się o wiele łatwiejsza dla pacjenta. Detoks nie jest jednak etapem długotrwałym. Trwa zazwyczaj zaledwie kilka dni. W tym czasie uzależniony zażywa odpowiednio dobrane leki. Proces oczyszczenia odbywa się w miejscu zamieszkania leczonego. W szpitalu zaś przebywają osoby cierpiące na zespół odstawienia. Objawia się on po odstawieniu spożywanych w nadmiarze substancji. Przerwa w dostarczaniu ich do organizmu może powodować depresję, wymioty, halucynację, bóle mięśni, zmęczenie, a nawet myśli samobójcze. 

Uzależnienia inne niż alkohol i nikotyna

Opieka psychoterapeutyczna jest niezwykle ważna. Często bowiem zdarza się, że pacjent tylko pozornie zwalczył problem. Okazuje się bowiem, że popadł on z jednego nałogu w drugi. I tak papierosy zostają zastąpione częstszymi przekąskami, a codzienne wizyty w barze zamieniają się na gry w kasynie. Chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy, możemy uzależnić się praktycznie od wszystkiego. Może to być praca, konkretny zapach, a nawet obsesyjne myśli. Alkater stosuje sprawdzone zabiegi, rekomendowane przez najlepszych lekarzy. Podczas terapii korzysta się z zastrzyków dożylnych i domięśniowych, z karmienia pozajelitowego czy z zakładania opatrunków.

Walka z nałogiem to wyzwanie, które wymaga dużo odwagi i samozaparcia. Ta najbardziej skuteczna odbywa się przy pomocy najlepszych specjalistów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*