Skuteczne sposoby na szczęście w miłości

By zyskać miłość ... wypełnij się nią, aż staniesz się magnesem.

Charles Haanel

Sławny producent filmowy bezskutecznie szukał partnerki. Pragnął miłości, a jednocześnie nie robił dla niej miejsca w swoim życiu.

Już u starożytnych Chińczyków istniała koncepcja wewnętrznego połączenia wszystkich rzeczy.  Koncepcja mówiąca o tym jak postępować, by cieszyć się dostatkiem, tego czego się pragnie. Według tej koncepcji osoba szukająca partnera powinna jeszcze będąc sama zrobić mu świadome miejsce w swoim życiu. Powinna się zachowywać tak, jakby partner miał za chwilę przyjść do jej domu.

sypialniaPrzejawia się to w spaniu po "swojej stronie" łóżka, w podwójnych meblach - np. stolik i lampka nocna. Sypialnia powinna być tak zorganizowana, by przyszły partner miał miejsce na położenie swoich ubrań.

Kiedy osoba samotna rozstała się z długoletnim partnerem powinna zrobić w swoim życiu porządki, by przygotować się na nowy związek.

Otwarcie się na nowy związek powinno przejawiać się w odrzuceniu pamiątek dawnego związku - starych zdjęć, biletów do kina, programów spektakli, które były wspólnie oglądane.  Jeśli związek trwał długo wymienić należy też łóżko.

Dr. John Gray, autor książki "Mężczyźni są z Marca, a kobiety z Wenus" mówi:

Stajesz się rozwiązaniem dla samego siebie. Nie wskazuj na drugą osobę, mówiąc: "Teraz jesteś mi coś winien i powinieneś dać mi więcej". Zamiast tego daj sobie więcej.  Spożytkuj czas na to, by dać sobie, i w pewnym sensie wypełnić siebie po brzegi, byś mógł dawać w nadmiarze.

Oznacza to, że nawet będąc już w związku z drugą osobą nie można być nastawionym na ciągłe branie. Kiedy czujesz się źle tylko Ty sam możesz zmienić swoje samopoczucie na lepsze.Nie Twój partner, ale Ty sam. Jeśli chcesz od drugiej osoby miłości, obdarz ją najpierw miłością.

paraStąd ważne, byś dbał o siebie. O swoje dobre samopoczucie, o swoją radość. Im więcej ciepłych uczuć będziesz mieć w sobie tym więcej będziesz w stanie dać im innym oraz więcej otrzymać w zamian.

Kiedy masz problemy z partnerem. Zamiast wytykać mu ciągle błędy zrób następującą rzecz. Przez kolejny miesiąc spisuj to wszystko, co w tej osobie cenisz, za co ją kochasz.  Jest bardzo prawdopodobne, że koncentrując się na pozytywnych stronach partnera uleczysz swój związek.

Kiedy chcesz mieć dobry związek skupiaj się na pozytywach, na dobrych uczuciach, a prawo przyciągania odpowie Ci tym samym.

Tekst J.V.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*