Skąd biorą się rozwody? 5 ważkich powodówZnasz te pary, które są ze sobą przez długie lata studiów, potem biorą ślub, a po kilku latach rozwodzą się z hukiem?

Czemu w takich związkach dochodzi do rozwodów?

Jest kilka powodów dla, których pary się rozstają. W tym artykule przedstawię główne z nich.

1. Cele

Wspólnie przeżyte lata - wspólne cele. Czasem są nim studia w innym mieście, ich ukończenie, znalezienie pracy. Dla wizji przyszłej sielanki we dwoje pary są w stanie znieść pogoń za chlebem i rozłąkę, kiedy to widzą się raz na dwa tygodnie. partySą małżeństwa które cenią partnera za  podobne spędzanie  wolnego czasu.

Kiedy po kilku latach pogoni za celem zostanie on osiągnięty  następuje czas zadumy i reorganizacji celów i życia. Do głosu dochodzi pytanie: Co chcę w życiu osiągnąć?

I tak jak wcześniej byli ze sobą, bo łączył ich wspólny cel, tak teraz odsuwają się od siebie. businessman
Są pary, które pobrały się zaraz po studiach, potem zaczęły pracować. On myśli teraz o karierze, ma przecież dopiero 25 lat i sporo czasu na dzieci i na stabilizację. Chce się rozwijać, chce zbierać nowe doświadczenia, polepszać kwalifikacje.
Ona myśli o dziecku i spełnieniu się w roli matki.

Pojawiają się sprzeczne cele i każde z partnerów  coraz mocniej koncentruje się na tym, co dla niego jest ważne.

Gdy każde z partnerów jest mocno skoncentrowane na osiąganiu swoich celów, a nie na budowanie celu wspólnego dochodzi do pierwszych nieporozumień i kłótni. Sposób w jaki para będzie sobie z nimi radzić jest początkiem wspólnego nowego życia, bądź jego końcem.

2. Egoizm

Kiedy w związku jest brak partnerstwa, a tylko spełnianie swoich zachcianek trudne jest utrzymanie małżeństwa na dłuższą metę.

Czy jeden partner jest w stanie oddać swoje pragnienia na rzecz drugiej strony? Kiedy obydwoje myślą tylko i wyłącznie o sobie - każda burza jaka przejdzie przez ich związek odbije się na nim.

Kiedy partnerzy mają na uwadze dobro wspólne obydwoje będą starać się postępować tak, by małżeństwo na tym nie ucierpiało. Kiedy jednak każde z nich będzie patrzeć  tylko i wyplączcie w swoją stronę chęć utrzymania związku zejdzie na drugi plan.

3. Racja.

Są osoby, które zawsze muszą mieć rację bez względu na to jaki wpływ ma to na ich najbliższe otoczenie. To jak z filmu: " Dzień świra":

"Bo moja racja jest mojsza niż twojsza. Moja racja jest najmojsza."

uśmiech dziecka Po kilku latach rządów jednej strony, druga może stwierdzić, że już nie chce tej "farsy" dalej ciągnąć i postanawia o odejściu.

Jest tak, kiedy małżonkowie nie są do końca zgodni o finanse, o to jak ma wyglądać wychowanie dzieci, czy partnerka ma wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim, czy też nie. Partner może czuć na sobie zbyt dużą odpowiedzialność, kiedy rodzina się powiększa, a jego druga polówka chce całkowicie zrezygnować z pracy.

Kiedy decyzje są trafne wszystko jakoś funkcjonuje. Natomiast kiedy decyzje przynoszą negatywne skutki druga strona może nie chcieć ponosić ich konsekwencji.

4. Brak szacunku

Jeśli do tego dochodzi wyższe poczucie własnej wartości kosztem wartości drugiej osoby do rozejścia się już niedaleko.
Kiedy związek pozbawiony jest szacunku dochodzi w nim do nie dbania o drugą osobę, do poniżania jej, do wymyślania partnera za błahostki.
Osoba, którą się tak traktuje będzie się czuć pokrzywdzona. Z czasem może zacząć cierpieć, odczuwać brak pewności siebie, mieć poczucie, że jest bezwartościową osobą. Jeśli osoba tak traktowana spotka na swojej drodze kogoś, kto zacznie ją doceniać pomyśli o rozstaniu. Jeśli znajdzie w sobie wystarczająco dużo energii do tego kroku - odejdzie.

5. Proza życia
Kiedy weselne fajerwerki już przebrzmiały i nowożeńcy zaczynają ze sobą mieszkać, okazuje się, że coś jest nie tak.
Spotykając się raz na jakiś czas, nawet codziennie, na kilka godzin możliwe jest granie przed partnerem kogoś kim się nie jest.
On gra opiekuńczego misia, ona łagodną i godzącą się na wszystko partnerkę.

Kiedy po ślubie przychodzi zamieszkać razem pierwsze dni są jak ze snu. Jednak wkrótce okazuje się, że on o nic nie dba. spinaczeDom zostawia na jej głowie. Jego zadaniem jest praca i przynoszenie pieniędzy do domu, a jej doglądanie dobytku i bycia uśmiechniętą kiedy mąż wróci z pracy.

Gdy jednak partnerka chce się inaczej spełniać w życiu on może tego nie zaakceptować.

Bolesne bywa też stwierdzenie po kilku miesiącach mieszkania razem, że z tym partnerem nie da się wytrzymać.
Jako narzeczeństwo świetnie do siebie pasowali, teraz jednak nie są w stanie wytrzymać ze sobą.
Denerwuje ich sposób w jaki partner mówi, to że śpiewa pod prysznicem i gdzie zostawia swoje brudne ubranie.
Mieszkanie na dłuższą metę razem staje się nie do zniesienia. A w dniu rozwodu obydwoje zadają sobie pytanie: Czemu nie zamieszkaliśmy razem przed ślubem? Szybko wiedziałbym/wiedziałabym, że to nie jest osoba dla mnie.

Autor J.V.

<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "pub-8895131631426813";
/* 200x200, utworzono 10-06-27 */
google_ad_slot = "3234678206";
google_ad_width = 200;
google_ad_height = 200;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>

---

Rutyna w związku

Poznaj 52 skuteczne i sprawdzone sposoby, które sprawią, że rutyna zniknie z Twojego związku.

Bardzo wartościowa i praktyczna książka. Sporo fajnych pomysłów dla par.

Marcin


Więcej

Oblicza zdrady

Zdrada i jej oblicza. Jak zdradzać, jak wykryć zdradę, oraz jak do niej nie dopuścić? Ujawniamy tajemnice tych, którzy zdradzają.

Dająca do myślenia, szczera, pozostawiająca wybór. Pomaga zrozumieć postępowanie drugiej osoby oraz swoje niezależnie od tego czy jest się zdradzonym czy zdradzającym.

Ewa

Więcej

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
Skąd biorą się rozwody? 5 ważkich powodów, 10.0 out of 10 based on 4 ratings
Related Posts with Thumbnails

2 komentarze do “Skąd biorą się rozwody? 5 ważkich powodów”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*