SINGLE – szczęśliwość, czy poza?

rozmowaNie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo tak jak w życiu, mało jest rzeczy białych i czarnych.
Wynikać to z różnych ludzkich charakterów, odmiennych punktów widzenia świata i siebie, prawie niepowtarzalnych losów, które w sumie popychają nas do takiej, czy innej decyzji.
Mówienie, że single robią dobrą minę do złej gry jest bezsensu, bo na ogół takie słowa i myśli wyrażają osoby, które singlami nie są.
Zwyczajnie można znaleźć argumenty za i przeciw, a warto podkreślić, że tak samo łatwo o jedne, jak o drugie.

Najważniejsze jest, aby być sobą. Poczucie, że nie trzeba nic udawać, ani zgadzać się na coś, co zupełnie nie mieści się w planach, chęciach, albo przyzwoleniu daje jednak ogromy komfort psychiczny i poczucie wolności. Mieści się tu nawet gotowość do ponoszenia ryzyka błędnych decyzji, ale przecież większość porażek nie zabija, a człowiek z błędów czerpie naukę na dalsze życie.
Kontynuując ten kontekst można zdecydowanie powiedzieć, że bycie singlem chroni przed udziałem w cudzych błędnych decyzjach, które zbyt często wmawiane bywają, jako wspólne.
Wolność, której się doznaje, tak ważna po rozpadzie małżeństwa lub związku, pozwala nabrać powietrza i energii oraz chęci pozytywnego patrzenia na świat. Właśnie, dlatego pojawia się chęć do realizowania się na różnych polach – sportu, sztuki, przedsiębiorczości albo w obszarze działalności prospołecznej.
Obok pozytywów nie braknie jednak negatywów. Można tutaj w pierwszej kolejności wymienić konieczność samodzielnego ponoszenia wszelkich kosztów gospodarstwa domowego. Kolejny to powracająca przynajmniej od czasu do czasu nieco bolesna tęsknota za prawdziwą miłością, bliskością, przytulaniem, czy trzymaniem za rękę w chwilach szczęścia lub bólu.

Tak, to z pewnością nie jest obce singlom, więc nie tak całkiem zamykają się na nowe kontakty, więc może właśnie z tej przyczyny zaglądają na portale dla singli i portale randkowe.
Bo kto wie, co przyniesie przyszłość ? … a może jednak miłość?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*