Partnerstwo

udany związek, szczęśliwy związek, dobre małżeństwo
 preparaty do wybielania zebów do kupienia przez internet

Otwartość w związku

Otwartość jest cechą osobowości oraz ważnym czynnikiem w tworzeniu relacji, co w związku ma zwykle bardzo pozytywne znaczenie.

Kiedy trwa czas wzajemnego poznawania się, spontaniczna otwartość jest najczęściej naturalną potrzebą z obu stron, za wyjątkiem, kiedy zdarzą się z którejś strony złe intencje, wynikające np. z tendencji do manipulacji.
Otwartość buduje więź, a w efekcie rodzi bliskość emocjonalną, a potem także bliskość fizyczną (czasami jest odwrotnie).
Mówienie sobie dosłownie wszystkiego jest oznaką miłości oraz zaufania. Pamiętajmy więc, że prawdziwa miłość nie wykorzystuje słów wypowiadanych szczerze i otwarcie do tzw. "odwracania kota ogonem".
Jeśli jednak tak się stanie, to juz tylko krok do utraty zaufania, a jest to jednocześnie zagrożeniem dla otwartości.
Trzeba przecież przyznać, że większość szczęśliwych par uwielbia łączącą ich otwartość we wszystkich sferach życia - w sferze intymnej nawet szczególnie, więc warto dbać o nią i pielęgnować na każdym etapie związku.

Jak pokazuje praktyka nie dla wszystkich jest to jasne i oczywiste.
Szkoda, bo dopiero otwartość i szczerość może dać poczucie spełnienia w miłości ... w dawniu i braniu siebie i najlepszych emocji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dane wpisu

Data
7 listopada 2013

Dodany przez
Hanna

Podobne wpisy
    Nie znaleziono

1 do wpisu “Otwartość w związku”


  1. ela napisał(a):

    W moim otoczeniu jest co najmniej kilka osób (obu płci, które z doświadczenia twierdzą, że otwartość okazuje się zgubna 🙁 i że lepiej pozostawiać dla siebie choćby margines skrytości.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

1 Trackbacki/Pingbacki

  1. W dobrym związku nie ma miejsca na grę | Partnerstwo 17 03 14

Zostaw odpowiedź

*