Ogranicz pochłaniacze czasu! Sukces będzie pewny!

Autorem artykułu jest Dawid Barczak

Telewizor i komputer to tak zwane pochłaniacze czasu. Marnujemy przy nich czas. Czas, którego nie da się kupić, jest ograniczony, nie wiesz nawet ile go masz! Jest to najcenniejszy „towar” na świecie. Czy wykorzystywanie go na rzeczy mało ważne, mało istotne, bądź zwyczajnie głupie jest sensowne?

  11427465         

            Oczywiście można komputer i telewizor wykorzystywać do rzeczy ciekawych, do nauki, to zdobywania wiedzy, do tworzenia czegoś. Nie ma też nic złego w tym, że po prostu odpoczywamy oglądając coś lekkiego, co nie wymaga uwagi. Serial, czy jakiś program rozrywkowy, tylko niech to będzie tylko małym dodatkiem do życia, a nie jego sensem. Żyjemy w czasach szybkiego rozwoju, ludzie są inteligentni, dostęp do wiedzy jest praktycznie nieograniczony. Jednak większość ludzi rozwija się tylko w latach szkolnych i to nie zawsze... Później następuje stan stagnacji, odrętwienia, braku chęci do jakiejkolwiek nauki bądź zmiany myślenia. Wyklarowało się myślenie odbębnienia swojej pracy, byle już się skończyło, następnie cały wolny czas którego częstokroć nie jest tak dużo poświęcamy na oglądanie telewizji bądź siedzenie przed komputerem nie robiąc na nim nic produktywnego. Czy nie jest to straszne?

                Brak ograniczeń w zdobywaniu wiedzy sprawił paradoksalnie, że ludziom przestało się chcieć. Zawsze mogą zrobić to później, jutro, a jak nie jutro to pojutrze. Tak przeżywają swoje życie, bez polotu, za to z narzekactwem i lenistwem. Czy tak musi być? Oczywiście, że nie! Wystarczy chcieć, ogarnąć się i zacząć działać! Czy jest to proste? Nie, ale na pewno lepsze i ciekawsze, warto działać, poczucie spełnienia jest wspaniałe. Uczucie, że robię coś twórczego, coś kreatywnego jest cudowne. Zmotywuj się do działania, wyznacz  sobie cele. Bądź kreatywny, uśmiechaj się, podróżuj i nie narzekaj! Zdobądź świat, no bo jak nie Ty to kto? 

---

www.swiatjestnasz.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
www.Artelis.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Jeden komentarz do “Ogranicz pochłaniacze czasu! Sukces będzie pewny!”

 1. Z jednej strony zgadzam się z autorem. Z drugiej kiedy zaczyna się pracę i ma się rodzinę to czasu wolnego po prostu nie ma.
  Dzieci spędzają dużo czasu w szkole, na nauce. Dorośli chodza do pracy.
  Pytanie na ile ta praca ich rozwija, czy poznają ta coś nowego.
  A uczymy się całe życie.
  Nauka to nie zawsze wkuwanie jak w szkole, a inteligencja to nie tylko znajomość matematycznych wzorów. Wszystko zależy od definicji inteligencji.
  Przykładowo inteligencji emocjonalnej nie nauczymy się zagłebiając się w książce, ale przebywając z ludźmi.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*