Odnajdźmy miłość w sieci cz. 2


Panowie na portalach randkowych całkiem szybko zauważają nową użytkowniczkę. Oczywiście w pierwszej kolejności zauważają i „zagadują” panie ze zdjęciem, bo pozostałe to jednak trochę „koty w worku”. W naszej skrzynce pojawiają się pierwsze „oczka”, „kwiatuszki”, „serduszka” oraz krótkie wiadomości z pozdrowieniami. Zagłębiamy się w profile nadawców, szybko analizując ich dane, tak jakby to miało być pomocne w odczytaniu intencji nawiązanego z nami pierwszego kontaktu.

Odpowiadamy zazwyczaj na te, których autorzy są w preferowanym przez nas przedziale wiekowym oraz nie najgorzej prezentują się na zdjęciu.

Z ostrożnością udzielamy odpowiedzi na pierwsze wiadomości, starając się, aby nasze wypowiedzi były błyskotliwe i zabawne. Takie podejście rozładowuje nieco stres.. Po kilku nawiązanych kontaktach przechodzimy nad swoim stresem i lekkim zażenowaniem do porządku dziennego.

 

Ze zdziwieniem stwierdzamy, że czujemy się całkiem fajnie …i nowocześnie. To o czym słyszymy i czytamy zaczynamy postrzegać jako mity, bo jak na reazie nie wygląda z bliska ani strasznie, ani niemoralnie. Rośnie w nas pozytywne nastawienie i chęć dalszego zagłębiania kwestii, czy jest możliwe aby znaleźć miłość w sieci. Nabieramy przekonania, że jeśli nie będzie to miłość, ale choćby przyjaźń, to i tak nasze samo poczucie poprawi się zdecydowanie, a samotność zostanie pozytywnie zakłócona przez sympatyczny przerywnik.

 

Wracając do panów:

… otóż wielu z nich, po 2-3 naprawdę zdawkowych wiadomościach prosi o podanie nr telefonu. W jakim celu ?  Doprawdy trudno odgadnąć prawdziwy powód, bo podawany często argument niechęci do słowa pisanego w pewnym sensie przeczy poszukiwania nowych znajomości przez internet, którego domeną jest właśnie pisanie. Drugim, często podawanym powodem jest chęć usłyszenia głosu, co podobno pozwala na lepszy odbiór charakteru i intencji drugiej osoby. Nie wiem jak często panie udostępniają swój nr telefonu w podobnej sytuacji, ale mam nadzieję, że jednak zaledwie sporadycznie. Nie demonizując zagadnienia dobrze jest mieć świadomość, że nie przemyślana zgoda może być w skutkach ogólnie mówiąc męcząca z uwagi na natarczywość lub próby nie całkiem cenzuralnej treści rozmów. Często zdarza się, że odmowa udostępnienia kontaktu telefonicznego przekreśla całkowicie dalsze utrzymywanie znajomości i wymianę maili.

 

Inna grupa to panowie preferujący bezpośrednie spotkanie po 2-3 mailach. Biorąc pod uwagę, że na każdym z popularnych portali są setki kandydatów do spotkania, ten styl nawiązywania kontaktów jest absolutnie nie do przyjęcia z powodu zbyt dużego zaangażowania czasowego. Bo przecież każde spotkanie to co najmniej 30 minut, a do tego należy doliczyć dojazd i powrót. Wydaje się, że w grupie tej dominują panowie o rozbudowanej pewności siebie, co niestety nie zawsze idzie w parze z interesującą osobowością i naturalnym urokiem osobistym.
Odmawiając spotkania lub próbując odsunąć je w czasie, niestety możemy spotkać się z impulsywnymi komentarzami czasami także o dającym się wyczuć agresywniejszym zabarwieniu. Reakcja taka jest całkiem częsta także ze strony panów, którzy w profilu opisują się jako osoby mądre, tolerancyjne i wyrozumiałe, a przyszłej partnerce gwarantują wręcz sielskie i anielskie relacje partnerskie. Wówczas słyszymy w głowie dzwonek ostrzegawczy.
Utwierdzamy się równocześnie w przekonaniu, że zdecydowanie bezpieczniej jest wymieniać informacje i poznawać się elektronicznie, a ze spotkaniem wcale nie należy się spieszyć.

Na ogół mija jakiś czas na poznawaniu nowych użytkowników oraz zawiązywaniu bardziej trwałych wirtualnych relacji z panami, którzy naturalnością wzbudzili nasze zainteresowanie. 

Jeśli są systematyczni w kontaktach, to zdecydowanie rośnie szansa na spotkanie.

 

Macie podobne, czy może całkiem inne refleksje lub doświadczenia?


Jaki bywa  przebieg spotkania –  o tym  wkrótce w cz. 3.

 

Sekrety uwodzenia

Stań się mężczyzną pewnym siebie i zacznij uwodzić kobiety tak, jak tego pragniesz!

"Świetna książka na rozpoczęcie swojej przygody z uwodzeniem. Zawiera wiele cennych rad i wskazówek. Dobrze się czyta. Gorąco polecam!!!"
Leonardo
Więcej

-
Tajemnice największych uwodzicieli

Poznaj sprawdzone sekrety uwodzenia i zostań zdobywcą kobiecych serc! Bądź lepszy od przeciętnego faceta!

"Lektura na sześć. Dowidziałem się z niej 90% nowych rzeczy o płci pięknej i 250% nowych informacji o sobie samym."

Kolo

Więcej

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

6 komentarzy do “Odnajdźmy miłość w sieci cz. 2”

 1. Halo, a co to ma być ?

  … jakaś nagonka na facetów ?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. a co Dzidek ? … nieprawda ?

  Na tych randkowych stronach to jest normalnie taki galimatias damsko – męski, ale ogólnie to kobiety szukają miłości, a faceci … wiadomo: sexu !!! 🙂

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
 3. Faceci też czasem potrzebują się do kogoś przytulić.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 4. Dobrze jest mieć się do kogo przytulić, a tym większa przyjemność im głębsza bliskość i zaufanie w relacjach. 🙂

  Ile potrzeba czasu, aby je choćby w jakimś stopniu stworzyć z osobą poznaną w sieci ?

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 5. Bliskośc i zaufanie w relacjach buduje sie na szczerości. Nie jest to kwestia tego, czy ponzam kobiete na dyskotece, czy w sieci.
  Internet to medium. Tak samo dobre jak telefon.
  Pytanie – czego szukaja osoby w sieci.
  Osoby do igraszek, przelotnego flirtu, czy tez miłości na całe życie.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 6. Media ułatwiają komunikację oraz informację, ale nie zapominajmy o pierwszym wrażeniu i mowie ciała, które mają bardzo duży wpływ budowanie relacji. Owszem w przypadku „rokującego” zapoznania się w sieci oba te elementy występują w kolejnym etapie – tzn. podczas pierwszego spotkania i kolejnych.

  Potęga sieci tkwi w oszczędności czasu, energii, innych nakładów niezbędnych w pozostałych, bardziej tradycyjnych formach i okolicznościach nawiązywania kontaktów – być może dlatego skala „nadziei” na odnalezienie miłości w sieci jest taka duża i wciąż rośnie.
  🙂

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*