Od marzeń do czynów


       Własne „cztery kąty” są dla wielu osób i rodzin marzeniem, życiowym celem oraz wyzwaniem.
Indywidualna sytuacja, posiadane zasoby oraz bieżące dochody powiązane ze zdolnością kredytową mają wpływ na to, o czym można marzyć – czy o mieszkaniu,apartamencie, domku, willi lub rezydencji.
Podzielone są też zdania w kwestii, czy lepiej kupować, czy budować? Mając „zmysł” techniczny i ogólne pojęcie o zagadnieniach technicznych, budowlanych, instalacyjnych łatwiej preferować podjęcie trudu budowania, aby cieszyć się  satysfakcją oraz oszczędnościami finansowymi.
Rzeczywiście ukończenie takiej inwestycji to wielka frajda i wiedzą o tym wszyscy, którzy przebrnęli przez ten etap życia.

 Chęć posiadania jedynego w swoim rodzaju domu popycha wielu inwestorów do zamówienia indywidualnego projektu. Warto jednak pamiętać, że wykonanie go wymaga czasu oraz pociąga za sobą dość spore koszty, uzależnione od powierzchni całkowitej, technologii, szczególnych oczekiwanych rozwiązań architektonicznych. Cena projektu może sięgnąć  nawet 20 tys. zł -przykładowo dla domu jednorodzinnego o powierzchni 180 -200 m2 wraz z zagospodarowaniem terenu.

Tym, którzy nie chcą ponosić tak znaczącego wydatku pozostają do wyboru gotowe projekty, wykonane przez cenione pracownie architektoniczne o dużym doświadczeniu oraz rozpoznaniu potrzeb inwestorów. W tym przypadku ceny kształtuję się w granicach od kilkuset, maksymalnie do kilku tysięcy złotych. Dla przykładowego domu o wspomnianych wcześniej parametrach, można założyć ceny na poziomie 1300 -1800 zł za ciekawy i dobrze uszczegółowiony projekt. Warto również mieć na uwadze, że w gotowych projektach można za zgodą autora, w pewnych, dopuszczalnych zwyczajowo granicach dokonać zmian.

       Potrzeba nieco czasu na przeanalizowanie nawet bardzo wielu ofert, prezentowanych w formie naprawdę grubych katalogów książkowych lub zasobnych nośników elektronicznych. Aktualnie powszechnie dostępne są obszerne bezpłatne katalogi, a można je zamówić przez internet, zostaną dostarczone bez żadnych dodatkowych kosztów. Przeglądanie katalogów oraz decyzja o wyborze projektu jest niezapomnianą przyjemnością i inspiracją dla całej rodziny. To właśnie wspólne oglądanie wpływa na ostateczną wizję przyszłego domu, w którym przecież każdy z domowników razem i osobno pragnie czuć się najlepiej na świecie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*