Nowe perspektywy dla osób chcących lepiej radzić sobie w obliczu życiowych problemów.

nowe perspektywy czerwone proste
Otaczającą nas rzeczywistość, rozumiana jako szeroki przekrój sytuacji gospodarczej wraz z rynkiem pracy, a także polityka społeczna nie przekładają się wystarczająco dobrze na ogólną sytuację przeciętnego gospodarstwa domowego. Przed każdym z nas piętrzą się rozmaite trudności i kłopoty. Ekonomika i wszechobecna rywalizacja stymuluje drapieżne zachowania, a to ma ogromnie negatywne oddziaływanie na ludzi o delikatnej osobowości, albo zwyczajnie mniej zaradnych i pewnych siebie.
Jako społeczeństwo >musimy mieć świadomość, że wśród nas żyją osoby słabo radzące sobie w niektórych dziedzinach życia osobistego, rodzinnego, społecznego, czy zawodowego itd. Nie mogąc sprostać swoim życiowym wyzwaniom, z bezsilności popadają w bierność , co prosto prowadzi do pogrążania się w negatywnych emocjach, a nawet w depresji. Praktycznie może to dotyczyć to osób w każdym wieku, niezależnie od poziomu wykształcenia i statusu zawodowego i finansowego. Korzystanie ze specjalistycznej pomocy psychologicznej nie jest jeszcze wystarczająco rozpowszechnione, a to powoduje długotrwałe funkcjonowanie w stresie i pesymistycznym nastroju,

POTRÓJNE PION
I tu nasuwa się pytanie, co można zrobić aby przeciwdziałać wzrostowi grona osób nieszczęśliwych z poczucia bezsilności, czy bezradności?

Być może dobrym kierunkiem dla poprawy ich sytuacji jest zapoznanie ich z wiedzą z zakresu rozwijania miękkich kompetencji osobistych. Stąd właśnie zrodził się pomysł stworzenia materiałów szkoleniowych oraz warsztatów, które wyzwolą w osobach potrzebujących wsparcia , chęci do aktywności, motywacji i przekonania o tym, że pokonywanie kłopotów i problemów wymaga w pierwszej kolejności pokonania w sobie ograniczeń i przełamania stereotypów myślenia. Poznanie metod kreatywnego rozwiązywania problemów oraz mechanizmów oddziałujących silnie w relacjach międzyludzkich pozwoli na podjęcie obiektywnie właściwych decyzji i działań.
Właśnie taki jest cel nowo powstałego, pro społecznego projektu NOWE PERSPEKTYWY.
Ma on mieć formę cyklu bezpłatnych warsztatów, dla osób prawdziwie potrzebujących pomocy w wyjściu ze swojej matni i kryzysu. Aby jednak nie ograniczać idei tego pomysłu dążenie do osiągnięcia celu projektu odbywać się będzie także w sieci, poprzez publikowanie przydatnych internautom treści merytorycznych.
W dobie masowego internetu osoby przytłoczone problemami są coraz wyraźniej widoczne w sieci: na portalach społecznościowych i forach itp.
Korzystając z anonimowości próbują wołać o pomoc, dając upust swoim negatywnym emocjom i rozżaleniu. Zdarza się, że nawiązują relacje z innymi użytkownikami w podobnej sytuacji i wówczas bardziej są skłonne zaufać i szukać pomocy. NOWE PERSPEKTYWY są konkretną odpowiedzią i wsparciem dla nich.

Obecnie projekt jest w fazie pozyskiwania finansowania poprzez crowdfoundingową platformę POLAKpotrafi.pl. Każdy, kto rozumie, jak ważny cel społeczny zawarty jest w tym projekcie powinien go poprzeć i wnieść swój wkład finansowy choćby symboliczną 1 złotówką, najpóźniej do godz. 10 w dniu 14 maja 2015. Wystarczy na stronie opisu projektu NOWE PERSPEKTYWY wybrać jedną z symbolicznych nagród przewidzianych dla darczyńców i zrobić wpłatę. Gdyby nie udało się zgromadzić kwoty niezbędnej na realizację warsztatów, to każdy wpłacający otrzyma na swoje konto przelew zwrotny. Mamy jednak nadzieję, że ten projekt zyska dużo sympatyków i darczyńców, a wówczas już na przełomie maja i czerwca ruszą warsztaty oraz udostępnianie materiałów w sieci.
Jak podkreśla autorka projektu Hanna Przybylska, zdecydowanie nie chodzi o robienie konkurencji gabinetom psychologicznym.
Chodzi o dotarcie do tych wszystkich osób, które z pomocy psychologa lub psychoterapeuty i tak nie zamierzają skorzystać, aby wyjść ze swojego kryzysu. Podobne częściowo w treści warsztaty były przez nią prowadzone w przeszłości w ramach projektu finansowanego ze środków UE. Na zakończenie zajęć uczestnicy mówili, że tego co dowiedzieli się na zajęciach powinni dowiedzieć się w okresie nauki w szkole średniej, wtedy umieliby lepiej, bo świadomiej odnajdować się w swojej rzeczywistości.

Dlatego nasza redakcja przyjęła patronat medialny nad projektem NOWE PERSPEKTYWY.
… trzymamy kciuki i kibicujemy.

OPIS PROJEKTU
INFORMACJE
POLUB FB NOWE PERSPEKTYWY

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*