Najważniejsze parametry kupowanej walizki

Klient kupujący walizkę powinien rozważyć wiele jej parametrów i skonfrontować je z własnymi potrzebami i oczekiwaniami. Nie bez znaczenia jest cena walizki, jaką jest w stanie zaoferować sprzedawca. Jeśli kupujemy walizki na wspólne wyjazdy na wakacje i romantyczne weekendy we dwoje, powinniśmy zmieścić w nich wszystko, czego para będzie potrzebować. Jak kupić odpowiednią torbę i wygodnie podróżować po całym świecie ze swoją drugą połówką?

Wielkość walizki istotna

Na pewno więcej miejsca w walizkach podróżnych będziemy potrzebować, jeśli jedziemy na wakacje we dwoje, niż gdybyśmy podróżowali samodzielnie. Dlatego dobrze jest wybrać dwie duże walizki, w których bez trudu pomieścimy ubrania, kosmetyki, gadżety do pływania czy inne, niezbędne nam na wczasach przedmioty.

Pamiętać należy, że lecąc samolotem we dwoje, mamy do dyspozycji zwykle dwa bagaże rejestrowane i dwa bagaże podręczne - po jednym na każdą osobę. Można łączyć bagaże rejestrowane i podróżować tylko z jedną walizką. Pamiętajmy przy tym, że wiele linii lotniczych stawia wymóg, aby waga bagażu łącznego nie przekraczała 32 kg (np. Wizz Air). Ważne są również wymiary łączne walizki. Każdy sklep z walizkami, m.in. sklep internetowy Sumatra, powinien dokładnie opisywać pod tym względem swoje produkty, dlatego nie będziemy mieli problemu z ich wyborem.

Duża walizka ma pojemność nawet 130 litrów. Trzeba zaznaczyć, że ona również ma swoją wagę i trzeba ją odjąć od ogólnej puli do dyspozycji pary lecącej np. na wakacje czy na weekend za granicę. Walizki twarde, np. z firmy Samsonite ze sklepu Sumatra, wbrew pozorom mogą być nawet lżejsze od tych materiałowych.

Na dwóch czy czterech kółkach?

Jeśli para leci na wakacje czy krótki wyjazd, zwykle to mężczyzna zajmuje się kwestią bagaży. Problem pojawia się wtedy, gdy w dwie osoby mamy cztery sztuki bagażu - dwie torby podręczne i dwie główne, w charakterze bagażu rejestrowanego. Wówczas już przy zakupie walizek powinniśmy zadbać o to, żeby były one lekkie i posiadały pod spodem kółka, połączone z walizką i systemem ze sztywną, wysuwaną rączką. Wtedy nawet filigranowa kobieta bez trudu poradzi sobie z ciągnięciem lub pchaniem przed sobą walizki z ciężką zawartością.

Kółka to obecnie standardowy element w konstrukcji walizek podróżnych, które ułatwiają ich transport. Lepiej zdecydować się na walizkę z czterema kółkami, która będzie stabilniejsza i bardziej wytrzymała. Dwa kółka jednak sprawiają, że cała walizka jest lżejsza.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*