Najczęściej wybierane kierunki wakacyjne w 2016 roku

Choć rok 2016 wciąż trwa, już można określić które miejsca wakacyjne w tym sezonie cieszą się wśród Polaków największą popularnością. Ponieważ sezon turystyczny obejmuje nie tylko lipiec i sierpień, ale zaczyna się wiosną i trwa aż do jesieni, popularne są zarówno typowo wypoczynkowe wyjazdy, jak i wycieczki związane ze zwiedzaniem nowych miejsc.

Większość Polaków spędzi urlop w Polsce

Czerwcowe badania przeprowadzone przez grupę badawczą Ipsos Polska pokazały, że ponad połowa Polaków (55%) planuje spędzić urlop poza miejscem zamieszkania. Mimo wielu ofert wycieczek zagranicznych, aż 73% z nich wybiera jednak wakacje w Polsce. Specjaliści z branży turystycznej tłumaczą to przede wszystkim faktem ubiegłorocznych ataków terrorystycznych, jakie miały miejsce w znanych kurortach w Europie oraz Afryce północnej. To właśnie z tego względu popularne w ostatnich latach Egipt, Tunezja czy Turcja, stały się mniej atrakcyjne, choć nadal znajdują się osoby, które decydują się tam na wyjazd. Polskie miejscowości turystyczne nad morzem i w górach cieszą się za to rekordowo dużym zainteresowaniem. Ceny noclegów są bardzo zróżnicowane, ale dzięki temu każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie. Ostatnie lata także pokazały, że pogoda podczas wakacji w Polsce może być równie udana, jak nad Morzem Śródziemnym.

Popularne kierunki zagraniczne

Mimo ogromnego zainteresowania polskimi miejscowościami turystycznymi, wciąż wiele osób pragnie zwiedzić inne kraje. Marzenia24, biuro podróży Neckermann w Lublinie ma ofertę wycieczek zagranicznych dopasowaną do tegorocznych preferencji klientów. Choć są one dość zróżnicowane, to można zauważyć duże zainteresowanie wakacjami w Hiszpanii, Chorwacji, Bułgarii i tylko nieznacznie mniejsze Grecją czy Włochami. Coraz więcej osób docenia także uroki mało popularnej dotychczas Albanii, gdzie można spędzić 10-dniowy urlop już za niecałe 1000 zł, a także Malty, oferującej podobnie korzystne ceny i całą masę atrakcji. Zainteresowaniem cieszą się również bardziej egzotyczne kierunki, takie jak Dominikana, Tajlandia, czy Chiny. Trzeba przyznać, że biura podróży stanęły na wysokości zadania, gdyż dobrze przeanalizowały tegoroczne preferencje Polaków i pod tym kątem przygotowały bogatą ofertę turystyczną. Znaleźć można nie tylko wczasy nad morzem w Polsce czy zagranicą, ale również wycieczki objazdowe, egzotyczne wyprawy czy komfortowe noclegi w przeróżnych częściach świata.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*