Partnerstwo

udany związek, szczęśliwy związek, dobre małżeństwo
 preparaty do wybielania zebów do kupienia przez internet

My też będziemy SENIORAMI

seniorka
Dane demograficzne wskazują, że w średnia długość życia stale wzrasta. W Polsce seniorzy - mężczyźni żyją nieco ponad 72 lata, a seniorki- kobiety aż 81 lat.
Wg prognoz struktura wieku Polaków zmienia się niekorzystnie i w 2050 r. aż 20 % naszej populacji przekroczy wiek 65 lat.

Niestety upływ czasu po 70-tce powoduje wyraźne obniżenie potencjału biologicznego, a co za tym idzie pogorszenie zdolności do wypełniania codziennych funkcji i czynności. Trudno zaprzeczyć, że wcześniejszy styl odżywiania i życia ma na to bardzo istotny wpływ na witalność. Pogorszenie stanu układu oddechowego, układu krążenia, układu pokarmowego oraz masy i wydolności mięśni oczywiście wpływa negatywnie na ogólny stan zdrowia. Pojawiające się wraz z wiekiem choroby przewlekłe, często sprzężone, powodują na ogół co najmniej osłabienie nastroju. W przypadku braku osób bliskich, niosących wsparcie w sprawach codziennych i w sferze emocjonalnej mogą pojawiać się stany depresyjne.

Mając seniorów w swoim otoczeniu lub pod opieką musimy pamiętać o tym, że profilaktyka zdrowotna ma kluczowe znaczenie, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na:
- właściwe odżywianie zgodnie z odpowiednio zbilansowaną dietą
- aktywność ruchową dostosowaną do kondycji i możliwości
- prawidłową higienę
- zwiększoną potrzebę snu
- wyeliminowanie nałogów ( papierosów i alkoholu)
- systematyczne kontrolne wizyty u lekarzy i wykonywanie zleconych badań

Ale to nie wszystko.
Aby nasz senior czuł się dobrze, potrzebuje okazywania naszej miłości, uwagi i zrozumienia. Również nasz uśmiech i dobry humor ma zawsze wielkie oddziaływanie na stan ducha seniora, bo przekazując mu naszą pozytywną energię jest bardziej skłonny do odczuwania radości i optymizmu.

Pamiętajmy, że my również będziemy w bliższej lub dalszej przyszłości seniorami.
Dlatego traktujmy swoich bliskich ze starszego pokolenia tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani przez nasze dzieci i rodziny, kiedy dożyjemy sędziwego wieku.

POLECAMY STRONĘ "Piękna i Zdrowa"

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dane wpisu

Data
7 kwietnia 2014

Dodany przez
Hanna

Podobne wpisy
    Nie znaleziono

Zostaw odpowiedź

*