Kochane MAMY

mama i dziecko

Życie każdej kobiety zmienia się diametralnie wraz z przyjściem na świat pierwszego dziecka.
Chociaż wiele się o tym pisze, to dopiero kiedy staje się to faktem, kiedy kobieta staje się mamą doświadcza całą sobą, tego niezwykłego doznania.
Strach przed porodem i jego trudy odsuwają się całkiem na drugi plan, bo przecież teraz najważniejsze staje się dziecko – jego potrzeby, jego szczęśliwe dzieciństwo i przyszłość.

Miłość macierzyńska jest szczególnym rodzajem miłości, bo nic nie może jej zakłócić ani zakończyć.
Celem życia mamy jest troska o dobro i bezpieczeństwo swoich dzieci.
Dzięki tej miłości, uśmiechowi, wyrozumiałości płynącej z serca i rozumu mama jest ostoją wychowania dzieci rodzinnego życia, które kręci się wokół maleństw, maluchów, przedszkolaków, pierwszaków, uczniów i nastolatków. Potem kiedy dziecko usamodzielnia się mama przeżywa okres praktycznie nieustannego niepokoju i obaw, przed błędami okresu dorastania oraz przypadkowymi niefortunnymi, czy niebezpiecznymi zdarzeniami, których przyczyną bywa niedoświadczenie wyfruwającego w świat człowieka.
Jeśli jest on dziewczynką, to tez pewnie kiedyś będzie mamą.
Dobroć i wzór otrzymany w dzieciństwie najczęściej podświadomie przekłada się na rolę i zadania mamy, kiedy przyjdzie na to czas. Dopiero mając swoje dziecko rozumie się o wiele lepiej swoją mamę. Bycie mamą jest cudownym spełnieniem i nie zastąpi tego poczucia nic innego.

Wszystkiego najlepszego
z okazji Dnia Matki !
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*