Kobieca dominacja dobra dla związku?Kobieca dominacja dobra dla związku?
Autorem artykułu jest J.V.

Czy przysłowiowy pantoflarz może stać się synonimem szczęśliwego mężczyzny?

Jak wynika z amerykańskich badań (2007 rok):

Kiedy kobieta przewodzi w domu, a mężczyzna pozwala jej przewodzić działa to pozytywnie na związek!
Jak wygląda to w praktyce? Otóż kiedy pojawiają się problemy w związku przy ich rozwiązaniu często dominuje płeć piękna podczas gdy mężczyzna ustępuje i akceptuje wpływ partnerki na podejmowane decyzje. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez amerykańskich badaczy z Uniwersytetu Stanowego w Iowa – Megan Murphy i David Vogel.
Psychologowie wyszukali 72 pary, które opisały swój związek jako harmonijny i szczęśliwy. Pary te  odpowiedziały na kluczowe pytania dotyczące zadowolenia ze związku.

Do interesujących należały problematyczne obszary oraz pytania ich dotyczące, a w szczególności: jak dokładnie przebiega podejmowanie decyzji w związku.
Co ciekawe w czasie badania pary były obserwowane przez kamery podczas konfrontacji ich z kłopotliwymi zagadnieniami. Ocenie podlegał sposób dyskusji partnerów.

Wnioski z badań były następujące:

Analiza nagrań pokazała, że kobiety częściej były w stanie zdominować takie sytuacje i umiały przeforsować swoje zdanie. Vogel podkreślał, że dominacja opierała się na takim przedstawieniu argumentów, które pozwalały przekonać mężczyzn do przyznania kobietom racji. „Przynajmniej w szczęśliwych związkach kobiety w stanie przejąć odpowiedzialność i wywrzeć władzę” opisuje Vogel.

W życiu zawodowym funkcjonuje odmienny obraz kobiety. Dlatego badacze nadal zastanawiają się nad tym fenomenem.. i jego przyczyną.

Murphy przypuszcza, że dzieje się tak dlatego, ponieważ panie częściej czują się odpowiedzialne za dobre funkcjonowanie związku. Już wcześniejsze badania wskazywały na to, że w szczęśliwym małżeństwie mężczyzna często ustępuje kobiecie.

Badania przeprowadzone przez amerykańskich badaczy sprawdzają się nawet wśród czytelników strony:  Partnerstwo.informativo.pl.
W newsletterze strony mamy niemal 90 % udział pań.

Podobnie jest z ankietą, którą wypełniły tylko panie.

Wniosek z tego jest taki, że kobiety są bardziej zaangażowane w zdobywanie wiedzy na temat partnerstwa, związku. To one przejmują na siebie odpowiedzialność i dbają o pomyślność związku.

Informacje o badaniach ukazały się między innymi w lifeline.de,

Więcej informacji znajdziesz na stronie:

http://www.public.iastate.edu/~nscentral/news/2007/jun/wifepower.shtml

Autorem artykułu jest J.V.

---

MY - czyli jak być razem

Praktyk udanego, 40-letniego związku podpowie Ci, co robić, aby Twoje relacje z partnerem oraz najbliższymi Ci osobami były trwałe i szczęśliwe.

"Książka ta spowodowała trwałe zmiany w naszym związku."

Jakub Koralewski

Więcej

--

Klucz do skutecznej komunikacji.
Jak świadomie rozmawiać, by uniknąć niepotrzebnych błędów i osiągnąć zamierzony efekt?

"Bardzo ciekawa i wartościowa publikacja. Umiejętność skutecznej komunikaji jest sprawą nieodzowną. W książce jasno są podane metody jak powinniśmy podchodzić do rozmów, a czego powinniśmy jak najbardziej unikać."

Adam Badurski

Więcej

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

2 komentarze do “Kobieca dominacja dobra dla związku?”

  1. Nie wydaje mi się żeby kobieca dominacja była dobra dla związku, osobiście wychodzę z założenia ze w przyrodzie musi być harmonia wiec trzeba znaleźć zloty środek, albo ustalić w jakie dni jest się bossem 😉

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  2. Każdy ma swój punkt widzenia. Pomimo tego, że panowie dominują w życiu publicznym i zawodowym w domu często ulegają żonie. Może tutaj przesadzili z tytułem artykułu, ale coś w tym jest. Wystarczy, że popatrzę na związki swoich znajomych.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*