Partnerstwo

udany związek, szczęśliwy związek, dobre małżeństwo
 preparaty do wybielania zebów do kupienia przez internet

Kobieca dominacja dobra dla związku?Kobieca dominacja dobra dla związku?
Autorem artykułu jest J.V.

Czy przysłowiowy pantoflarz może stać się synonimem szczęśliwego mężczyzny?

Jak wynika z amerykańskich badań (2007 rok):

Kiedy kobieta przewodzi w domu, a mężczyzna pozwala jej przewodzić działa to pozytywnie na związek!
Jak wygląda to w praktyce? Otóż kiedy pojawiają się problemy w związku przy ich rozwiązaniu często dominuje płeć piękna podczas gdy mężczyzna ustępuje i akceptuje wpływ partnerki na podejmowane decyzje. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez amerykańskich badaczy z Uniwersytetu Stanowego w Iowa – Megan Murphy i David Vogel.
Psychologowie wyszukali 72 pary, które opisały swój związek jako harmonijny i szczęśliwy. Pary te  odpowiedziały na kluczowe pytania dotyczące zadowolenia ze związku.

Do interesujących należały problematyczne obszary oraz pytania ich dotyczące, a w szczególności: jak dokładnie przebiega podejmowanie decyzji w związku.
Co ciekawe w czasie badania pary były obserwowane przez kamery podczas konfrontacji ich z kłopotliwymi zagadnieniami. Ocenie podlegał sposób dyskusji partnerów.

Wnioski z badań były następujące:

Analiza nagrań pokazała, że kobiety częściej były w stanie zdominować takie sytuacje i umiały przeforsować swoje zdanie. Vogel podkreślał, że dominacja opierała się na takim przedstawieniu argumentów, które pozwalały przekonać mężczyzn do przyznania kobietom racji. „Przynajmniej w szczęśliwych związkach kobiety w stanie przejąć odpowiedzialność i wywrzeć władzę” opisuje Vogel.

W życiu zawodowym funkcjonuje odmienny obraz kobiety. Dlatego badacze nadal zastanawiają się nad tym fenomenem.. i jego przyczyną.

Murphy przypuszcza, że dzieje się tak dlatego, ponieważ panie częściej czują się odpowiedzialne za dobre funkcjonowanie związku. Już wcześniejsze badania wskazywały na to, że w szczęśliwym małżeństwie mężczyzna często ustępuje kobiecie.

Badania przeprowadzone przez amerykańskich badaczy sprawdzają się nawet wśród czytelników strony:  Partnerstwo.informativo.pl.
W newsletterze strony mamy niemal 90 % udział pań.

Podobnie jest z ankietą, którą wypełniły tylko panie.

Wniosek z tego jest taki, że kobiety są bardziej zaangażowane w zdobywanie wiedzy na temat partnerstwa, związku. To one przejmują na siebie odpowiedzialność i dbają o pomyślność związku.

Informacje o badaniach ukazały się między innymi w lifeline.de,

Więcej informacji znajdziesz na stronie:

http://www.public.iastate.edu/~nscentral/news/2007/jun/wifepower.shtml

Autorem artykułu jest J.V.

---

MY - czyli jak być razem

Praktyk udanego, 40-letniego związku podpowie Ci, co robić, aby Twoje relacje z partnerem oraz najbliższymi Ci osobami były trwałe i szczęśliwe.

"Książka ta spowodowała trwałe zmiany w naszym związku."

Jakub Koralewski

Więcej

--

Klucz do skutecznej komunikacji.
Jak świadomie rozmawiać, by uniknąć niepotrzebnych błędów i osiągnąć zamierzony efekt?

"Bardzo ciekawa i wartościowa publikacja. Umiejętność skutecznej komunikaji jest sprawą nieodzowną. W książce jasno są podane metody jak powinniśmy podchodzić do rozmów, a czego powinniśmy jak najbardziej unikać."

Adam Badurski

Więcej

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

2 do wpisu “Kobieca dominacja dobra dla związku?”


 1. bene napisał(a):

  Nie wydaje mi się żeby kobieca dominacja była dobra dla związku, osobiście wychodzę z założenia ze w przyrodzie musi być harmonia wiec trzeba znaleźć zloty środek, albo ustalić w jakie dni jest się bossem 😉

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Majka napisał(a):

  Każdy ma swój punkt widzenia. Pomimo tego, że panowie dominują w życiu publicznym i zawodowym w domu często ulegają żonie. Może tutaj przesadzili z tytułem artykułu, ale coś w tym jest. Wystarczy, że popatrzę na związki swoich znajomych.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)


Zostaw odpowiedź

*