Kinowa terapia komediowa dobra dla związku


zakochani

Przyjęło się uważać, że panowie lubią filmy akcji, a panie komedie romantyczne. I tak to bywa, że panowie w napięciu oglądają wyścigi, podczas gdy panie tuż obok walczą z atakiem senności. Panom natomiast trudno jest zrozumieć, co takiego mają romantyczne filmy, że ich wybranki przy nich płaczą.

Pomimo różnic upodobań warto wspólnie oglądać filmy. Bo jak się okazuje może przynieść to wiele dobrego.

Poza uczuciem - "Wow, kochanie wspólnie z Tobą mogę robić tyle rzeczy" 🙂 - co bardzo pozytywnie oddziałuje na związek jest kilka dodatkowych plusów:

1. Wspólnie spędzacie czas. Kiedy razem idziecie do kina, albo urządzacie sobie romantyczny seans w domu. Jesteście razem. Tworzycie swoje wspomnienia 🙂 Jeśli jesteście małżeństwem z kilkuletnim stażem - wspólne wyjście do kina będzie dla Was jak randka w czasach, gdy chodziliście ze sobą. Odżyją Wasze wspomnienia 🙂

kino

2. Lepiej się poznajecie. Kiedy partner otwarcie wyraża swoją opinię o filmie i bohaterach dowiadujesz się, co myśli, jakie ma wartości. dobre jest to w momencie chodzenia ze sobą, jak i kiedy związek trwa już dłużej. W końcu ludzie się zmieniają.

3. Jeśli zbliżają się walentynki, imieniny lub rocznica, a ty zastanawiasz się co kupić partnerowi. To w czasie kinowego seansu pomysł sam może wpaść Ci do głowy! Kiedy jest się zrelaksowanym lepiej się myśli. Pomysły same wpadają do głowy. Słuchaj tego, co partner mówi. Filmowe kreacje często powodują, że ktoś powie: "O to mi się podoba. Popatrz takie "cacko' chce mieć", albo "Właśnie taki sam ... ma moja koleżanka, niezłe prawda?"

uczucia

4. Filmy uczą. Nawet smętne i nudne (dla panów) komedie romantyczne uczą tego - w jaki sposób postępować w związku. czego unikać, co mówić, jak pomóc sobie w staraniach o partnerkę. Dają pomysły na randki.

5. Otwierają oczy. Po wyjściu z kina niejednokrotnie bardziej docenia się swój związek. W filmach usłyszysz sentencje, które są kwintesencją mądrości. Jak z filmu "Zakazany owoc":

"Ale tak naprawdę nie ma jednego idealnego powołania. Czy będziesz księdzem, czy mężem wyzwanie jest to samo. Nie możesz się prawdziwie zaangażować póki nie poczujesz, że jest to wybór, którego codziennie dokonujemy od nowa".

6. Polepszenie nastroju. Po komedii poczujesz się o niebo lepiej. Śmiech sprawia, że lepiej oddychamy. Przez, co dotlenia się mózg - dotleniony mózg lepiej pracuje. Śmiech do łez pozytywnie wpływa na organizm. Terapia śmiechem to wszak pojęcie naukowe. Dobry nastrój zmniejsza skutki stresu, a pozytywne nastawienie jest najskuteczniejszym z leków.

J.V.

---

Rutyna w związku

Poznaj 52 skuteczne i sprawdzone sposoby, które sprawią, że rutyna zniknie z Twojego związku.

Więcej

---

---

MY - czyli jak być razem

Praktyk udanego, 40-letniego związku podpowie Ci, co robić, aby Twoje relacje z partnerem oraz najbliższymi Ci osobami były trwałe i szczęśliwe.

"Książka ta spowodowała trwałe zmiany w naszym związku."

Jakub Koralewski

Więcej

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*