Jeśli coś się nie sprawdza, zmień to … CZAS NA SUKCES

ludziePotrzeba zmian zazwyczaj pojawia się w sytuacjach, kiedy nie jesteśmy zadowoleni.
Naturalna tendencja do bierności ma jednak swoje granice, których przekroczenie wywołuje wyraźnie niezadowolenie.
Tak może zdarzać się w każdej dziedzinie życia osobistego i zawodowego lub w odniesieniu do funkcjonowanie społecznego.
Im silniejsze jest poczucie niezadowolenia, tym szybciej trzeba zareagować we własnym interesie, aby nie popaść w stagnację i bierną zgodę na istniejący stan rzeczy.
Często zdarza się , że to co budzi nasz sprzeciw i gniew staramy się tłumić w sobie i tłumaczyć na różne sposoby, że tak już musi być. To czego nie lubimy, bo nie sprawdza się w naszym życiu nie zdecydowanie powinno trwać za naszym przyzwoleniem. Trzeba zdobyć się na głębokie przemyślenie tematu i podejść twórczo do rozwiązania problemu, aby dokonać naprawy swojego życia, a jako cel osiągnąć stan zadowolenia.
Określenie „twórczo” oznacza, że nie można mieć z góry specjalnych ograniczeń. Chodzi tu raczej o znalezienie wielu, różnorodnych możliwości wyeliminowania tego, co się nie sprawdza. Każda z nich musi być szczegółowo przeanalizowana pod kątem tego, jakie działania muszą być podjęte, jak są skomplikowane, ile wymagają czasu, od czego dodatkowo są uzależnione, a także co będzie sprzyjać, a co przeszkadzać w ich realizacji.
Spośród tak „rozpracowanych” potencjalnych rozwiązań dążących do zmiany łatwiej i pewniej będzie można podjąć racjonalną i optymalną decyzję która droga nam najbardziej odpowiada. Opisane bardzo ogólnie podejście do zagadnienia wprowadzania zmian w życiu można stosować zarówno do spraw poważnych jak i błahych. Zawsze korzyścią będzie poczucie pozytywnej samooceny siebie w świadomym ochranianiu własnego dobra, a także silniejsza motywacja do konsekwentnego realizowania opracowanego planu osiągania zmian.

Osoby, które nie robiły tego w ten sposób nigdy wcześniej, obawiają się, że nie poradzą sobie intuicyjnie z wyzwaniem, które mają przed sobą. Często obawy te są zupełnie bezzasadne, ale przystępując po raz pierwszy do wprowadzenia zmiany warto skorzystać z coachingu indywidualnego, warsztatów grupowych lub grup wsparcia dla osób o podobnych problemach. Dzięki nim można łatwiej nauczyć się nie tylko bardziej obiektywnego spojrzenia na swoje sprawy i problemy, ale również praktycznych metod analitycznych i twórczego myślenia.

Wiele osób sceptycznie podchodzi do z tak poważnego i profesjonalnego rozpatrywania i oddziaływania wobec swoich kłopotów, bolączek, problemów, a nawet dramatów. Warto jednak spróbować, aby przekonać się, jak zaskakująco dobre rezultaty można osiągnąć oraz jak wielką satysfakcję odczuwa się osiągając upragniony sukces.

Uwaga!

WSZYSTKICH ZAINTESOWANYCH szerszymi informacjami, poznaniem problematyki radzenia sobie z problemami i odnalezieniem w sobie motywacji do dokonania zmian w życiu, zachęcamy do udziału w projekcie „CZAS NA SUKCES”
Informacje można również uzyskać pisząc na adres lifhomedia@gmail.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Jeden komentarz do “Jeśli coś się nie sprawdza, zmień to … CZAS NA SUKCES”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*