Jaki dywan położyć na schody?

Schody w wielu domach, a zwłaszcza w tych większych stanowią centralne miejsce w domu. To sprawia, że od razu przykuwają uwagę gości, a domownikom zależy na tym, by były one zawsze zachowane w idealnym stanie. Dlatego też, liczy się regularna pielęgnacja schodów, ich czyszczenie, czy odkurzenie. Oczywiście, warto też pomyśleć o ułożeniu dywaników lub nakładek na schody.

Estetyka ponad wszystko

Czyste, dobrze wymyte schody to podstawa. Natomiast, kiedy ktoś chce zachować w centralnym miejscu w domu więcej estetyki to powinien zastanowić się, jaki dywan na schody będzie najwłaściwszy w przypadku jego schodów. Poza funkcją dekoracyjną dywan lub nakładka nałożona na schody może bowiem też pełnić funkcję ochronną, zarówno dla kondycji samych schodów z uwagi na ich eksploatację, jak i dla użytkowników. Bez wątpienia, schody pokryte dywanikami wprowadzają zupełnie inny klimat w całym mieszkaniu. Jako, że poszczególne nakładki przeznaczone do umieszczania na schodach dostępne są w różnych wzorach i kolorach, można dobrać indywidualnie właśnie taki typ dywanu, jaki w pełni dopasuje się do naszego korytarza. Projektanci wnętrz doradzają, by wybierając dywan na schody kierować się głównie tym, aby był on odpowiedni pod wystrój mieszkania. Najbardziej dywany na schodach pasują do wnętrz klasycznych. Ich funkcja dekoracyjna świetnie współgra z tradycyjnie pojmowaną elegancją. Warto zastosować podobną tonację kolorystyczną, co do tej jaka panuje w mieszkaniu, a uzyska się najlepsze efekty designerskie. Poza tym, do wnętrz nieco bardziej nowoczesnych w tej chwili poleca się nakładki w pasy, które optycznie powiększają dane pomieszczenie. Czarno - białe pasy są wręcz hitem w deokracji wnętrz, zwłaszcza, kiedy schody pełnią równocześnie funkcję przedsionka.

Kwestia bezpieczeństwa

Oczywiste jest, że jeśli ktoś wybiera dywan na schody to w pierwszej kolejności sugeruje się jego wartością dekoracyjną, jednak nie da się zaprzeczyć, że na równi liczy się bezpieczeństwo. Dlatego, pod dywanem mającym znajdować się na schodach warto będzie umieścić gumową nakładkę. Taki dywan przylegać będzie do powierzchni schodów i nie będzie ryzyka poślizgnięcia się. Gumowa nakładka idealnie bowiem zapobiega zsuwaniu i przemieszczaniu się materiału. W zależności od tego, jaki jest kształt schodów i jaki jest ich rozmiar, będziemy mogli zdecydować się na różne wzory, kolory i rozmiary dywanów na schody. Kwestia bezpieczeństwa i estetyki powinny być przez nas traktowane priorytetowo, kiedy będziemy dokonywać takiego zakupu. Typ schodów i wystrój mieszkania determinować będą rodzaj dywaników, które wybierzemy. Inne są propozycje producentów dla mieszkań tradycyjnych, a jeszcze inne, kiedy chodzi o mieszkania nowoczesne. Im bardziej zaś komuś zależy na doborze idealnych nawierzchni dywanowych na schody, tym bardziej powinien wobec tego przemyśleć, jakie motywy będą pasowały do wystroju jego mieszkania. W coraz większej ilości domów można zauważyć dywany na schodach i warto sugerować się tym właśnie trendem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Jaki dywan położyć na schody?, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*