Jak to jest? … ON i dwie ONE

para
Na stronach dla mężczyzn można dużo dowiedzieć się o sytuacji ON i dwie ONE.
Nie chodzi nam tu jednak o trójkąt erotyczny, lecz o utrzymywanie przez mężczyznę dwóch związków o trwałym charakterze, a konkretnie o małżeństwo (ONA1) i romans (ONA2).
Romans kojarzy się powszechnie z romantyzmem, fascynacją i ekscytacją. Kiedy zaczyna się pomiędzy osobami, z których co najmniej jedna nie jest singlem, zbyt mało myśli się o konsekwencjach i o ryzyku, w kontekście rozpadu związku małżeńskiego, a tym bardziej partnerskiego, bo jak wiemy, tu jest o wiele łatwiej powiedzieć „do widzenia”. Jeśli romans jest tylko przelotną miłostką, to nie stanowi dla życia większego problemu, lecz jedynie zawirowanie. Co innego, kiedy znajomość niesie dużo więcej dobrych emocji, które z czasem budują głęboką więź, wzajemna szczerość i otwartość. ON uczy się żyć w zdradzie, próbując oddzielić się od poczucia winy, w imię zaspokojenia swoich potrzeb i uczuć ze strony innej kobiety, w której niespodziewanie zakochuje się. ON i ONA2 dają sobie miłość, tylko wszystko między nimi ma w tle nieco smutku i dramatu, bo nie są ze sobą na tzw. 100%.

ON mając się za porządnego człowieka już od początku stawia sprawę jasno: jest w jego życiu ONA1, rodzina, ważne sprawy i to wszystko ma zostać tak jak jest. ONA2 ma nadzieję, że jednak z czasem ON zmieni zdanie i priorytety, bo przecież jeśli ONA2 będzie dla niego cudowna i wspaniała, jak nikt nigdy dotąd nie był, to przecież ON obudzi się ze swojego umęczonego latami, szarego snu i w końcu straci dla niej całkiem głowę i rzuci wszystko.

Tutaj właśnie rodzi się podstawowe nieporozumienie, bo ON jej mówi, jaki ma plan, a ONA2 swój skrzętnie trzyma dla siebie. W tych okolicznościach nie można zapominać, że ON uwielbia mówić wszystkie najpiękniejsze słowa miłości, daje spontaniczny wyraz siebie, kiedy bierze ją w ramiona, zawsze, gdy są razem stara się, aby ONA2 czuła się jak królowa i na różne sposoby troszczy się o jej nastój.
… W sumie mężczyźni funkcjonujący w takich związkach sami przyznają, że zasadniczo robią to wszystko z dwóch powodów:
-żeby ONA2 nie odeszła i najlepiej do końca świata była źródłem radości i satysfakcji
-żeby ONA2 była nieszkodliwa i nie stanowiła zagrożenia dla „poukładanego” życia, w którym jest ONA1… krótko mówiąc, żeby nie przyszło jej do głowy mu zaszkodzić.

Nieświadoma niczego ONA1 ma w domu przykładnego męża, potulnego baranka, który jest często bardziej opanowany i niekonfliktowy niż kiedyś, więc na tej linii generalnie sytuacja jest bardzo stabilna.
ONA2 widzi w jego oczach niegasnące pożądanie, więc utwierdza się, że jest dla niego bardzo ważna, coraz ważniejsza … a może niezastąpiona?
Pojawia się wtedy z jej strony pokusa, żeby to jakoś sprawdzić – aby wiedzieć na czym stoi.
Objawia się to często wzrostem oczekiwań, prowokowaniem rozmowy na ten temat, albo nawet próbą zdemaskowania romansu wobec jego znajomych, dzięki którym ONA1 może dowiedzieć się o wszystkim.
Oczywiście ON od początku zakłada, że romans nie wyjdzie na jaw, ale w dłuższej perspektywie staje się to jednak coraz większym zagrożeniem.

Całkiem często zdarza się, że ON i ONA 2 zaprzyjaźniają się szczerze i głęboko, wyrażając swoją miłość w harmonii wzajemnych relacji i całkowitym braku konfliktów. Zwykły splot codzienności, pracy i jego zobowiązań wobec rodziny nie pozostawia im czasu na marnowanie, więc taki związek może trwać z powodzeniem latami. Jednak zwykle prędzej czy później, ON lub ONA2 dochodzi do wniosku, że taka sytuacja jest nienormalna, niedobra i do niczego nie prowadzi, a w konsekwencji pojawia się myśl o rozstaniu.

Rozstanie po latach zażyłości nie jest proste i zawsze wymaga wewnętrznej odwagi, bo szkoda minionych lat, a także nigdy nie wiadomo jaka będzie reakcja drugiej strony.
Oczywiście najlepiej rozstać się w pokoju i spokoju i choć nie jest to łatwe, jednak możliwe. W przypadku głębokich wzajemnych uczuć łatwiej o empatię i zrozumienie, nawet jeśli ból i łzy krzyczą coś przeciwnego.
- jeśli ONA2 zrywa, to ON pogodzi się łatwo, nawet może z lekką ulgą, bo w końcu ma gdzie i do kogo wracać.
- jeśli zrywa ON, to ONA2 obarczy się naiwnością. Przypomni sobie, że przecież od początku mówił jej że nie jest wolny i tylko dla niej.
serce, miłość
Niezależnie od żalu i poczucia straty, dobrze kiedy rozstanie ma szczególny klimat i oprawę. Pomimo że patrzenie sobie w oczy może być zbyt trudne, rozmawiając warto spróbować mówić do siebie a nie obok siebie. Lepiej zachować klasę, stłumić w sobie ewentualne wyrzuty i gorzkie słowa, bo one już i tak niczego nie zmienią. Nie ma też sensu stwarzanie wrażenia układu zwycięzca i pokonany, bo w tak zawiłych relacjach sercowych i międzyludzkich łatwo jest się poplątać i pomylić.
Dla obu stron zdecydowanie będzie to prawdziwa nauczka, aby w przyszłości wystrzegać się tego rodzaju układu, który jest tylko złudzeniem upragnionej przez wszystkich miłości.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Jak to jest? ... ON i dwie ONE, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
Related Posts with Thumbnails

5 komentarzy do “Jak to jest? … ON i dwie ONE”

 1. Fajny artykuł, dobrze się go czyta.
  Pozostaje mi w głowie jednak małe, ale…
  Ale ponieważ słyszy się o tego typu relacjach szczególnie wtedy gdy rozstanie było zbyt burzliwe, bądź gdy ONA1 dowiedziała się o wszystkim.
  Czasem traci na tym ON, szczególnie gdy ONA2 po zamieszkaniu razem zaczyna się domagać traktowania jak żona, a nie jak było do tej pory.
  Czasem traci ONA1, bo mąż wybiera tą drugą.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. gdy ONA1 dowiaduje się o fakcie … nawet bez szczegółów,
  to prawie zawsze wysyła JEGO na tzw. drzewo
  Wyjątkiem od tego są sytuacje, kiedy ONA1 jest uzależniona finansowo – bo wtedy choćby chciała, raczej tego nie robi

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. różnica wieku jest często powodem fascynacji – tylko, czy z tego może zrodzić się głęboka więź na lata ???

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*