Partnerstwo

udany związek, szczęśliwy związek, dobre małżeństwo
 preparaty do wybielania zebów do kupienia przez internet

Jak stworzyć szczęśliwy związek?

paraNauka budowania trwałego związku oraz wypracowania koniecznych do tego umiejętności może mieć ogromny wpływ na Twoje życie i samopoczucie. Niezależnie od tego, czy masz już rodzinę, dopiero spotykasz się od kilku dni z dziewczyną albo właśnie poznałeś kilka osób w kawiarni, dobre relacje z bliską Ci osobą czynią wielką różnicę w jakości życia.

Praktycznie zawsze największym problemem w związku jest problem słabej komunikacji. Słabe porozumiewanie się prowadzi do licznych problemów, takich jak nieporozumienia, kłótnie, a nawet gniew.
Dzięki polepszaniu swojej komunikacji w związku możesz budować bardziej głęboką, mocniejszą relację, która da Ci wiele szczęścia w życiu zamiast frustracji i stresu.

Jest wiele sposobów poprawiania relacji międzyludzkich i większości z nich możesz szybko i łatwo się nauczyć. Co lepsze, wielu z tych technik możesz łatwo nauczyć swoją drugą połówkę.

✔ Kiedy pojawiają się konflikty między Wami — nie próbuj przywoływać przeszłości i tego, co było kiedyś. Staraj się (mimo że to trudne) raczej trzymać tego, co jest teraz, i spróbuj znaleźć rozwiązanie konfliktu, a nie dolewać oliwy do ognia. Rozdrapywanie starych ran nic Ci nie da i dodatkowo sprawi, że cała sytuacja się pogorszy, zamiast powoli się rozwiązywać.

✔ Postaraj się zobaczyć całą sytuację z drugiej strony. Jeżeli oboje będziecie skupiać się tylko na swoim punkcie widzenia — nie ma szans na to, żebyście znaleźli jakieś rozwiązanie.

Zawsze słuchaj, co mówi druga osoba. Nie „słysz”, ale słuchaj ze zrozumieniem. W większości wypadków podczas kłótni wsłuchując się w to, co mówi druga osoba, będziesz mógł usłyszeć prawdziwy powód problemu, który nie zawsze jest taki sam jak przyczyna kłótni. Zbyt często ludzie w ogóle nie słuchają tego, co ma do powiedzenia druga strona, albo zgadują, co ta osoba zaraz powie. Słuchaj z taką samą uwagą, jakbyś sam chciał być słuchany.
----------
Klucz do skutecznej komunikacji.
Jak świadomie rozmawiać, by uniknąć niepotrzebnych błędów i osiągnąć zamierzony efekt?

"Bardzo ciekawa i wartościowa publikacja. Umiejętność skutecznej komunikaji jest sprawą nieodzowną. W książce jasno są podane metody jak powinniśmy podchodzić do rozmów, a czego powinniśmy jak najbardziej unikać."

Adam Badurski

Więcej

----------

✔ Nie przybieraj od razu postawy obronnej, kiedy zaczynasz być krytykowany. Wiem, że trudno jest znieść krytykę i nie każdy lubi słuchać o swoich wadach, tym bardziej jeśli o nich wie. Jednak wysłuchanie słów krytyki jest ważne, aby zrozumieć, co jest problemem dla drugiej osoby.

✔ Zamiast być osobą, która ma zawsze rację i która zawsze stara się wyjść na swoje, poszukaj sposobów na jakiś kompromis. Współpraca jest efektywniejsza niż zwalczanie się nawzajem. Nie zaczynaj rozmowy z nastawieniem, że tylko Ty masz rację i musi skończyć się z Twoim na wierzchu.

✔ Jeżeli czujesz, że Wasze temperatury zaczynają się podnosić i atmosfera robi się bardzo napięta, zróbcie sobie przerwę. Dalsza rozmowa pod wpływem silnych emocji do niczego dobrego nie prowadzi. Inaczej cała kłótnia nieuchronnie będzie zmierzać do sytuacji, w której jedno z Was powie drugiemu kilka słów za
dużo.

✔ Jeśli czujesz, że Twój związek z kimś zaczyna staczać się po równi pochyłej, to nie bój się poprosić o radę inne osoby. lwyNajlepiej kogoś bezstronnego — może to być ksiądz albo osoba prowadząca poradnię rodzinną. Będziesz zadziwiony, jak świeże spojrzenie osoby z zewnątrz może odmienić całą sytuację.

Znajdź czas dla swojego związku — spacerujcie, jedzcie razem posiłki, dajecie sobie czas na to, żeby porozmawiać bez żadnych przeszkód.

✔ Pozwól, aby Twoja druga połówka poczuła się wyjątkowo, pokaż jej, że zależy Ci na niej, doceń jej wysiłki i daj jej znać, że jest dla Ciebie ważna.

Autor Piotr Adamczyk. Tekst to fragment książki: “Mądre szczęśliwe życie

Mądre szczęśliwe życie.
Jak być szczęśliwym człowiekiem, który z łatwością rozwiązuje problemy, jakie życie stawia mu na drodze?

„Polecam książkę jako prezent dla młodych małżonków. Znajdą drogę do celu. Bez lektury – to nie jest możliwe! ”

Grzegorz Grefkowicz, właściciel drukarni cyfrowej

Więcej

-------

Sztuka przyciągania ludzi
Złote zasady zdobywania przyjaciół, którzy zawsze będą Cie wspierać.

Dzięki tej publikacji:

poprawisz swoje kontakty z ludźmi, zyskasz przyjaciół oraz sukcesy zawodowe, zwiększysz poczucie własnej wartości i staniesz się lepszym człowiekiem.

Więcej

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.8/10 (5 votes cast)
Jak stworzyć szczęśliwy związek?, 9.8 out of 10 based on 5 ratings
Related Posts with Thumbnails

1 Trackbacki/Pingbacki

  1. Odkryj radość w swoim sercu, dzięki 5 sprawdzonym sposobom | Piękna.Portal zdrowia i urody 01 05 11

Zostaw odpowiedź

*