Jak stworzyć szczęśliwy związek?

paraNauka budowania trwałego związku oraz wypracowania koniecznych do tego umiejętności może mieć ogromny wpływ na Twoje życie i samopoczucie. Niezależnie od tego, czy masz już rodzinę, dopiero spotykasz się od kilku dni z dziewczyną albo właśnie poznałeś kilka osób w kawiarni, dobre relacje z bliską Ci osobą czynią wielką różnicę w jakości życia.

Praktycznie zawsze największym problemem w związku jest problem słabej komunikacji. Słabe porozumiewanie się prowadzi do licznych problemów, takich jak nieporozumienia, kłótnie, a nawet gniew.
Dzięki polepszaniu swojej komunikacji w związku możesz budować bardziej głęboką, mocniejszą relację, która da Ci wiele szczęścia w życiu zamiast frustracji i stresu.

Jest wiele sposobów poprawiania relacji międzyludzkich i większości z nich możesz szybko i łatwo się nauczyć. Co lepsze, wielu z tych technik możesz łatwo nauczyć swoją drugą połówkę.

✔ Kiedy pojawiają się konflikty między Wami — nie próbuj przywoływać przeszłości i tego, co było kiedyś. Staraj się (mimo że to trudne) raczej trzymać tego, co jest teraz, i spróbuj znaleźć rozwiązanie konfliktu, a nie dolewać oliwy do ognia. Rozdrapywanie starych ran nic Ci nie da i dodatkowo sprawi, że cała sytuacja się pogorszy, zamiast powoli się rozwiązywać.

✔ Postaraj się zobaczyć całą sytuację z drugiej strony. Jeżeli oboje będziecie skupiać się tylko na swoim punkcie widzenia — nie ma szans na to, żebyście znaleźli jakieś rozwiązanie.

Zawsze słuchaj, co mówi druga osoba. Nie „słysz”, ale słuchaj ze zrozumieniem. W większości wypadków podczas kłótni wsłuchując się w to, co mówi druga osoba, będziesz mógł usłyszeć prawdziwy powód problemu, który nie zawsze jest taki sam jak przyczyna kłótni. Zbyt często ludzie w ogóle nie słuchają tego, co ma do powiedzenia druga strona, albo zgadują, co ta osoba zaraz powie. Słuchaj z taką samą uwagą, jakbyś sam chciał być słuchany.
----------
Klucz do skutecznej komunikacji.
Jak świadomie rozmawiać, by uniknąć niepotrzebnych błędów i osiągnąć zamierzony efekt?

"Bardzo ciekawa i wartościowa publikacja. Umiejętność skutecznej komunikaji jest sprawą nieodzowną. W książce jasno są podane metody jak powinniśmy podchodzić do rozmów, a czego powinniśmy jak najbardziej unikać."

Adam Badurski

Więcej

----------

✔ Nie przybieraj od razu postawy obronnej, kiedy zaczynasz być krytykowany. Wiem, że trudno jest znieść krytykę i nie każdy lubi słuchać o swoich wadach, tym bardziej jeśli o nich wie. Jednak wysłuchanie słów krytyki jest ważne, aby zrozumieć, co jest problemem dla drugiej osoby.

✔ Zamiast być osobą, która ma zawsze rację i która zawsze stara się wyjść na swoje, poszukaj sposobów na jakiś kompromis. Współpraca jest efektywniejsza niż zwalczanie się nawzajem. Nie zaczynaj rozmowy z nastawieniem, że tylko Ty masz rację i musi skończyć się z Twoim na wierzchu.

✔ Jeżeli czujesz, że Wasze temperatury zaczynają się podnosić i atmosfera robi się bardzo napięta, zróbcie sobie przerwę. Dalsza rozmowa pod wpływem silnych emocji do niczego dobrego nie prowadzi. Inaczej cała kłótnia nieuchronnie będzie zmierzać do sytuacji, w której jedno z Was powie drugiemu kilka słów za
dużo.

✔ Jeśli czujesz, że Twój związek z kimś zaczyna staczać się po równi pochyłej, to nie bój się poprosić o radę inne osoby. lwyNajlepiej kogoś bezstronnego — może to być ksiądz albo osoba prowadząca poradnię rodzinną. Będziesz zadziwiony, jak świeże spojrzenie osoby z zewnątrz może odmienić całą sytuację.

Znajdź czas dla swojego związku — spacerujcie, jedzcie razem posiłki, dajecie sobie czas na to, żeby porozmawiać bez żadnych przeszkód.

✔ Pozwól, aby Twoja druga połówka poczuła się wyjątkowo, pokaż jej, że zależy Ci na niej, doceń jej wysiłki i daj jej znać, że jest dla Ciebie ważna.

Autor Piotr Adamczyk. Tekst to fragment książki: “Mądre szczęśliwe życie

Mądre szczęśliwe życie.
Jak być szczęśliwym człowiekiem, który z łatwością rozwiązuje problemy, jakie życie stawia mu na drodze?

„Polecam książkę jako prezent dla młodych małżonków. Znajdą drogę do celu. Bez lektury – to nie jest możliwe! ”

Grzegorz Grefkowicz, właściciel drukarni cyfrowej

Więcej

-------

Sztuka przyciągania ludzi
Złote zasady zdobywania przyjaciół, którzy zawsze będą Cie wspierać.

Dzięki tej publikacji:

poprawisz swoje kontakty z ludźmi, zyskasz przyjaciół oraz sukcesy zawodowe, zwiększysz poczucie własnej wartości i staniesz się lepszym człowiekiem.

Więcej

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.8/10 (5 votes cast)
Jak stworzyć szczęśliwy związek?, 9.8 out of 10 based on 5 ratings
Related Posts with Thumbnails

Jeden komentarz do “Jak stworzyć szczęśliwy związek?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*