Jak przełamywać chwilowe zmęczenie związkiem?

Miłość jest silnym uczuciem, a jeśli jest prawdziwa, to związek jest trwały. Zdarzają się jednak chwile, kiedy chciałoby się oderwać od swojego ciała i ulecieć gdziekolwiek. Zazwyczaj to objawy przemęczenia codziennymi sprawami, które okresowo piętrząc się, nie pozwalają zaczerpnąć oddechu pełną piersią.
Słaby nastrój sprawia, że nerwowo reagujemy na wszystko, także na objawy kreatywności i troski ze strony partnera.

Ale przecież w rzeczywistości nie pragniemy uciekać, na ogół tylko potrzebujemy czasu na wewnętrzne uspokojenie. Dobrze jest więc przypomnieć lub wyobrazić sobie, coś co zawsze wywołuje w nas pozytywne uczucia - jakiś fakt ze wspólnego życia, kiedy chwila wyjątkowej bliskości sprawiła radość i poczucie szczęścia. W Każdym związku, któremu może grozić chwilowe zmęczenie, takich wspaniałych chwil bliskości jest już zawsze całkiem sporo.

Sprawdzonym sposobem na wychodzenie z chwilowych kryzysów emocjonalnych jest oglądanie zdjęć. Fajne są zdjęcia klasyczne tzn papierowe, bo dają swoisty klimat, ale tymi mają możliwość cieszyć się raczej starsze pokolenia. Zdjęcia elektroniczne zazwyczaj są robione w ogromnych ilościach, więc w ramach "terapii" przełamywania chwilowego zmęczenia związkiem lub zwyczajnie przełamywania gorszego nastroju najlepiej oglądać je dzieląc na partie związane z jakimś wydarzeniem.

I nie chodzi koniecznie o oglądanie zdjęć ślubnych, czy z chrzcin lub komunii dzieci, ale także tych, gdzie został utrwalony urlop lub majówka, ognisko ze znajomymi lub inne zdarzenie wzbudzające w nas odruchowy uśmiech. Zdjęcia można oglądać samotnie, ale często nawet jeśli tak zaczniemy, to spontanicznie ktoś z domowników do nas dołączy. Mąż lub partner widząc co robimy, z pewnością zechce się dołączyć do oglądania, a to zawsze przywołuje miłe wspomnienia i przypomina o bliskości.

To właśnie poczucie bliskości duchowej jest najlepszym lekarstwem na większość problemów, które czasami pojawiaja się we wspólnym życiu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.3/10 (3 votes cast)
Jak przełamywać chwilowe zmęczenie związkiem?, 3.3 out of 10 based on 3 ratings
Related Posts with Thumbnails

2 komentarze do “Jak przełamywać chwilowe zmęczenie związkiem?”

 1. Chwilowe wzloty i upadki sa normalne w dłuższym związku. Najważniejsze to umieć się znowu podnieść.
  Oglądanie zdjęć, ze wspólnie spędzonych chwil to bardzo dobry pomysł.
  Dobre są szczęśliwe zdjęcia, albo te, na których widać wspólną pracę nad czymś, co się udało dokończyć. To bardzo podbudowuje.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. O chwilowe zmęczenie nie jest trudno w dzisiejszych czasach.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*