Jak miło spędzić święta lub weekend z rodziną?

rodzinaNiezależnie od tego czy hołdujesz katolickiej tradycji czy też nie czeka na Ciebie długi weekend i najprawdopodobniej spotkanie z rodziną. Aby czas spotkania był owocny i miły przygotuj się.

Zastanów się jak chcesz spędzić wolne dni. Co przyniesie Ci radość.

W czasie świąt pomyśl o sobie, odpocznij. Jeśli masz do wykonania prace w domu podziel je na inne osoby. Dzięki temu praca zostanie wykonana, a Ty znajdziesz czas dla siebie.

Zrób przynajmniej jedną rzecz, która sprawia Ci radość, a na którą nie masz czasu w zwykłe dni.

Przed spotkaniem z rodziną zamiast skupiać się na negatywach i przykrych dla Ciebie pytaniach i sytuacjach skoncentruj się na pozytywnych rzeczach. Pomyśl, co pozytywnego mają w sobie osoby, które spotkasz.

Dlaczego?

To w jaki sposób myślisz o innych kreuje Twoje dobre bądź złe relacje z nimi. Koncentrowanie się na negatywnych cechach osoby powoduje, że zauważasz tylko negatywy.  Niezależnie tego co ta osoba zrobi, bądź powie zawsze znajdziesz jakiś jej minus.  Przeciwnie jest jeśli skupisz się na pozytywach. Wówczas łatwiej, a nawet przyjemnie będzie Ci spotkać się  z dawno niewidzianą rodziną.

Fakt. że myśli kreują rzeczywistość został opisany w licznych opracowaniach. Przeczytasz o tym w "Sekretach prawa przyciągania".

Aby cieszyć się szczęśliwymi świętami zmień swoje myśli na pozytywne.

W czasie rodzinnego spotkania spokojnie się wypowiadaj.  Zastanów się nad tym co chcesz powiedzieć, waż słowa.  Szanuj uczucia innych osób.

Kiedy po raz setny słyszysz to samo pytanie, spokojnie odpowiedz, że nie masz ochoty tłumaczyć się za swoje postępowanie.  Wypowiedz to zdanie łagodnym tonem. Niewygodne pytania o wyjście za mąż, lub dziecko będą padać ciągle jeśli wyraźnie nie zaznaczysz, że ich sobie nie życzysz.  Rodzina często sądzi, że pytanie się jest wyrazem ich zainteresowania. Nie każdy jest  świadomy tego, że pytając rani Twoje uczucia.

Stąd tak ważne jest rozmawianie z innymi.  Spokojna i szczera rozmowa potrafi zdziałać cuda.

Kiedy jesteś po rozwodzie i masz dzieci uważaj na to w jaki sposób postępujesz z byłym partnerem, w jaki sposób się do niego odnosisz. To w jaki sposób komunikujesz się z partnerem ma wpływ na Twoje dziecko. Będzie mieć na nie wpływ rodzinny spacerrównież wtedy, kiedy samo będzie rodzicem, małżonkiem.

Zapytaj się dziecka jak chce spędzić święta i odpowiednio je zorganizuj. Daj szansę drugiej stronie na zobaczenie się z pociechą.

Kiedy czeka Cię dłuższe przebywanie z rodziną zorganizuj wspólne spędzanie czasu. Może to być spacer, gra w karty, czy układanie puzzli.

Ciesz się czasem, który możesz spędzić z bliskimi.

Ciesz się świętami.

Autor J.V.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

2 komentarze do “Jak miło spędzić święta lub weekend z rodziną?”

  1. Spotkanie z rodziną bywa trudne. Jednak, tak jak piszecie, kiedy człowiek koncentruje się na pozytywach to i rodzina mu nie straszna.
    W końcu jaki ma sens odwoływanie się do tego, co złe, trzeba patrzec w przyszłość i dbać o relacje z najbliższymi, tak by każde kolejne święta były lepsze.

    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*