Jak 50-latek słuchając radia odkrył sens życia i znalazł szczęście?


mężczyzna
W momencie wchodzenia w wiek dojrzewania zaczyna się prawdziwa burza w mózgu. Jest to czas ogromnych przemian w strukturze komórek nerwowych. Po gigantycznych zmianach jakie następują w ludzkim mózgu po urodzeniu to właśnie w wieku dojrzewania nasz główny komputer przechodzi największy up-date.
Wraz ze zmianami jakie zachodzą wśród najważniejszych komórek naszego ciała pojawia się w głowie pytanie, które zadawać będziemy sobie do końca życia.

Pytanie o sens istnienia na planecie ziemia zaprzątało głowy myślicielom i filozofom już w starożytności.

"Myślę, więc jestem".

A w głowie ciągle przebiega myśl po co jestem, po co żyję. I tak zaczyna się pogoń za tym co niewidzialne. A w środku rośnie pragnienie - chcę być szczęśliwy.

John C. Maxwell na łamach książki, którą napisał mając skończone 60 lat przedstawia historię 55-latka. Ów mężczyzna stosował w życiu teorię "tysiąca marmurowych kulek".

Pewnego dnia usiadł i zaczął rozmyślać o życiu. Do swoich obliczeń wziął przeciętną długość życia człowieka - 75 lat. Pomnożył tą liczbę przez ilość tygodni w roku i otrzymał ilość sobót jakie może przeżyć przeciętna
osoba. W tym momencie zostało mu jeszcze 1000 sobót, które mógł przeżyć.
magiczne kulki Postanowił kupić 1000 marmurowych kulek. Aby je zdobyć w takiej ilości odwiedził kilka sklepów z zabawkami. Następnie wrzucił wszystkie kulki do jednego pojemnika w domu.

kulkiOd tego czasu, co sobota wyciągał jedną kulkę i patrzył jak ich ilość maleje.
Dzięki temu był w stanie koncentrować się na sprawach, które były dla niego naprawdę ważne. Każdą sobotę spędzał ze swoją rodziną. Gdy swoją historię opowiedział w radiu - tego samego dnia wyciągnął ostatnią kulkę.
Każda kolejna sobota będzie dla niego darem i wykorzysta ją najlepiej jak będzie umiał.

W latach 80-tych prowadzono kontrowersyjne szkolenie, które w zaledwie dwa weekendy uświadamiało uczestnikom, co jest dla nich ważne w życiu. Kiedy ciągle zadajesz sobie pytanie - co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu - przeczytaj  o szkoleniu EST.

A Ty w jaki sposób spędzisz kolejne soboty?

Tekst: Jolanta Valentin

---

Mądre szczęśliwe życie.
Jak być szczęśliwym człowiekiem, który z łatwością rozwiązuje problemy, jakie życie stawia mu na drodze?

„Polecam książkę jako prezent dla młodych małżonków. Znajdą drogę do celu. Bez lektury – to nie jest możliwe! ”

Grzegorz Grefkowicz, właściciel drukarni cyfrowej

Więcej

Jak pokochać siebie?

Poznaj sekret, jak skutecznie rozwiązywać problemy i osiągać życiowe cele.

"lektura pozwala przemyśleć wiele spraw, zrozumieć dotychczasowy sposób postępowania / myślenia / oraz poznać jego przyczynę, jednocześnie umożliwia inaczej spojrzeć na siebie samego oraz osoby nas otasczające, poprzez ćwiczenia dodaje wiary we własne siły, możliwości działania"

Więcej

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*