Historia Kasi

Mówi się, że udany związek działa pozytywnie na zdrowie i długość życia partnerów. Podobnie, gdy w związku są trudności partnerzy mogą cierpieć na różne dolegliwości. Toksyczne związki mają wpływ na niską samoocenę oraz na brak satysfakcji z życia. Codzienność staje się walką o przetrwanie, a własne marzenia to dziecięce mrzonki..

Kasia poznała swojego partnera na studiach, szybko mieli ślub i dziecko. Rozpoczęli razem wspólne życie i miało być tak pięknie. Praca, codzienne obowiązki przytłumiły czar uczuć. Na początku miała wrażenie, że jej mąż ją bardzo kocha, wszędzie chce być razem z nią. Potem stopniowo zaczęły dochodzić kłótnie o zbyt czerwony kolor szminki i zbyt krótką sukienkę. Gdy koleżanki wychodziły razem, nie była pewna co ma zrobić. Iść razem z nimi, czy pozostać w domu dla świętego spokoju. On miał napady zazdrości. Kochał ją aż do bólu.
Po latach nadal pracują, wspólnie mieszkają. Ona już przestała spotykać się ze znajomymi - jej mąż zabrania jej wychodzenia z domu, poza pracą.
Ona się z tym męczy, ale nie wyobraża sobie życia bez partnera.
Co ma zrobić mając pięćdziesiąt lat.
Koleżanki mówią, że mogłaby sobie kogo znaleźć, ale trudno jest jej w to uwierzyć. Przez tyle lat słyszała, ze nikt by jej nie chciał, aż w to uwierzyła.
Przestała marzyć, przestała myśleć o sobie. Przestała zabiegać o swoje szczęście. Zgasła.

Kiedy inni patrząc na ich związek pytają się, czy tak da się żyć. Tymczasem ona nie może sobie wyobrazić innego, lepszego życia. Boi się osamotnienia, braku środków na życie, że podupadnie na zdrowie, albo dzieci nie zrozumieją i się od niej odwrócą. Po tylu trudnych latach przywykła do takiego stanu rzeczy i już chyba nie umie inaczej żyć.

A może nie chce.
Bo to, co ma może nie jest życiem z bajki, ale daje jej oparcie. On jest jej wierny i jest w domu, nie szlaja się. Wiec nie jest źle. Tak się pociesza.

I mija dzień za dniem.

Co o takim życiu sądzicie?
Znacie takie związki?
Historie?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*