Dziecko, a kryzys w związku – sposoby na ratowanie relacji


Ewa i Bartek byli ze sobą już parę dobrych lat. Poznali się w czasie studiów, na wycieczce. bawiły ich te same kawały i spędzali w podobny sposób czas wolny. Ewie podobało się Bartka dojrzałe spojrzenie na świat. Jemu podobał się u Ewy spontan i jej poczucie humoru. Szybko przypadli sobie do gustu i zaczęli się ze sobą spotykać.
To były cudowne chwile, pełne czułych słów i drobnych dowodów miłości.Postanowili, że razem zamieszkają, a jak się ustatkują pobiorą się.
Lata studiów dobiegły końca, szczęśliwym trafem obydwoje znaleźli pracę. Postanowili, że wezmą kredyt na mieszkanie.
Od tej pory oraz ciężej pracowali. Każde z nich rozumiało, że to jest ich szansa i chcąc zabłysnąć w pracy dawali z siebie jak najwięcej.

Niestety cierpiał na tym ich związek. Kiedy przychodzili zmęczeni do domu nie zawsze byli w stanie ze sobą porozmawiać. Czasem bywało, że będąc na firmowych wyjazdach nie widzieli się kilka dni z rzędu. W związku coś zaczęło dziać się niedobrego. Nawet nie zauważyli kiedy oddalili się od siebie, przestali zauważać swoje potrzeby, a w domu dochodziło do coraz częstszych sprzeczek.

Bartek nie wiedział jak ma się zachowywać, próbował coś zrobić na rzecz związku, ale mu to nie wychodziło. Ewa była coraz bardziej smutna i zamyślona.

Któregoś wieczora zaczęli ze sobą szczerze rozmawiać. Zrozumieli, że się od siebie oddalają i rozpoczęli rozmowę o tym, co kiedyś było ich celem. Chcieli być ze sobą mieć dzieci, rodzinę. Kiedy zasypiali zastanawiali się jakby to było gdy w ich życiu było dziecko. Mieliby wtedy kogoś, kto by ich łączył, komu wspólnie mogliby poświęcać swój czas.

Ewie myśl o dziecko nie mogła wyjść z głowy. Zaczęła też myśleć o tym, że co roku są starsi i ,że nie ma sensu odkładać decyzji na później. Chciała mieć potomstwo. Widziała w głowie obrazy ze szczęśliwą rodziną wspólnie spędzającą czas. Tak odmienne od otaczającej ją rzeczywistości.

Bartek widział jej pragnienie i chociaż bał się rodzicielstwa coraz bardziej przychylał się do decyzji o posiadaniu potomka.
- Skoro Ewa tak bardzo tego pragnie - przechodziło mu przez myśl.

Obydwoje upatrywali w dziecko ratunku dla swojej miłości i wybawienia z obecnej sytuacji.

Kiedy dowiedzieli się, że Ewa jest w ciąży byli na przemian radośni i pełni obaw. Dziecko miało pojawić się za 8 miesięcy.

Jak dziecko wpłynęło na ich relację?

Jak po 5 latach od urodzenia dziecka wyglądało ich małżeństwo, a jak po 10?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Jeden komentarz do “Dziecko, a kryzys w związku – sposoby na ratowanie relacji”

  1. Sa takie chwile, kiedy szczegolnie kobieta bardzo pragnie dziecka. Przychodz taki czas na dziecko. Nie wiem czy zwlekanie w czasie jest dobre. W koncu kiedys tryeba sie zdecydowac. Czas ucieka…

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*