Dobrze jest wracać do początku

Poszukiwanie swojej drugiej połowy jest pięknym przeżywaniem siebie nawet, jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy.
Odnalezienie tej właściwej osoby, z którą pragniemy złączyć swój los na całe życie sprawia wielką radość i zachwyt, ale również ulgę, że już można przestać szukać.
Czas fascynacji sobą i pogłębiającego się zakochania jest najwspanialszym w życiu stanem, o którym nie wolno zapominać przez całe życie.

Zrodzona w tym czasie miłość musi przetrwać także cięższe i gorsze chwile, których nie daje się niestety uniknąć. To właśnie wtedy dobrze przypominać sobie jak było i jacy byliśmy na początku. Wspomnienia te powinny wywoływać uśmiech i ciepło w sercu, wówczas jest pewne, ze kryzys nie pochłonął naszej bliskości. Zdarza się też jednak inaczej, a wtedy do pokonania zatracania sensu związku trzeba znacznie więcej energii, rozwagi, a przede wszystkim pozytywnego nastawienia do siebie.

Czy łatwo jest o to, kiedy sprawy i wzajemne relacje źle się układają. Z pewnością nie łatwo, jednak trzeba próbować ... przypomnieć sobie jak było na początku i powrócić do swoich własnych zachowań z tego najbardziej emocjonującego okresu naszego związku. Miłość, która zakwitła latem ma chęć latem odżywać i umacniać się. Nie ma chyba nic głupszego jak oddzielne spędzanie urlopu, nawet, jeśli powodem jest wymienne spędzanie wakacji z dziećmi. Nie ma powodu, aby tak organizować czas, który jest nam dany do wspólnego przeżycia, bo to czas, którego nie można zawrócić ani odzyskać.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*