Dobroć

Czy zadawaliście sobie ostatnio pytanie czym jest dobroć?

Wydaje się, że dobrą odpowiedzią jest określenie dobroci, jako postępowania wynikającego z miłości oraz akceptacji i zrozumienia dla otaczającego świata i żyjących w nim ludzi. Dobroci zawsze towarzyszy okazywanie życzliwości, przychylności i ciepła.

Czy każdy z nas może to powiedzieć o sobie?
W relacjach z najbliższymi dobroć i uśmiech okazujemy odruchowo, ponieważ kochamy swoich bliskich.
Gotowość do pomagania, tam gdzie wydaje się to potrzebne stanowi o wspaniałości w związku i partnerstwie oraz więzi i miłości w rodzinie.
Od zawsze dobroć była i jest powinnością kobiet – jest ona piękną i bardzo potrzebną cechą kobiecości także dla poczucia spełnienia duchowego i życiowego kobiety. To również cała gama zachowań i niewerbalnej komunikacji z innymi.

Czasami przejawem dobroci bywa przesadna pobłażliwość. Inni mogą ją nadmiernie wykorzystywać, a wówczas zdarza się, że jej efektem będzie zło.
Dlatego dobrze jest pamiętać, aby stawiać właściwe granice w odpowiednich miejscach, w przeciwnym razie całkiem prawdopodobne jest, że osoba dobra prędzej czy później zostanie skrzywdzona.
Może z tego powodu w ostatnich czasach rozwinęła się moda na asertywność i nie zwracanie uwagi na potrzeby innych. Zjawisko to widoczne jest w mediach i w sieci, gdzie na portalach płeć piękna aktywnie wręcz manifestuje swoją oschłość i podkreślają kroczenie nieco ciemniejszą ścieżką zabarwioną wrednością wobec wszystkiego i wszystkich oprócz siebie.
Jednak czy taka postawa daje prawdziwą satysfakcję życiową? … no raczej nie … właściwie na pewno nie.
Ale wniosek taki nie dla wszystkich jest oczywisty. Jednak osoby dobre nie będą miały żadnych wątpliwości.

Dobroć jest podstawą miłości i udanych, wspaniałych związków.
Pamiętajmy o tym zawsze, każdego dnia, w każdym słowie i geście, także wówczas kiedy pojawiają się jakieś trudności.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

2 komentarze do “Dobroć”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*