Depresji mówimy „NIE”

smutny mężczyzna
Każdy człowiek ma swoją wytrzymałość fizyczną i psychiczną, ale nie każdy wie, że nie powinien poddawać się okolicznościom ani stwarzać sytuacji powodujących zbliżanie się do granicy wytrzymałości.

Nawet umiejętność relaksacji i podejmowanie prób przełamywania swoich schematów funkcjonowania może być niewystarczające.

Kiedy nie widać poprawy, nie można pozbawiać się pomocy. Jednak żeby ją uzyskać, trzeba zwrócić się do kogoś. Pojawia się pytanie: do kogo?
Wszystko zależy od tego, jakie są przyczyny, rodzaj trudności. Zależy również od tego, czy znamy osoby, którym możemy zaufać w danym rodzaju nękających nas bolączek lub wiemy gdzie są miejsca profesjonalnie zajmujące się niesieniem pomocy.
Trzeba przełamać w sobie niechęć wyjawiania problemu, aby dać sobie szansę na wyjście z kryzysu.

Jeśli zbyt długo „gryziemy się” we własnym wnętrzu, to działamy na własną niekorzyść, przyczyniając się do narastania obciążenia stresem, co w konsekwencji łatwo może doprowadzić do depresji.

Według WHO depresja jest czwartą, najpoważniejszą chorobą na świecie. Według statystyk Fundacji ITAKA, zaburzenia nastroju i depresja jest są najczęstszą przyczyną zaginięć.

Powracające obniżenie nastroju i inne objawy depresji są niebezpieczne.
Nie wolno w nieskończoność odkładać zgłoszenia się po pomoc do psychiatry, psychoterapeuty lub lekarza rodzinnego … dla własnego dobra NIE WOLNO!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Jeden komentarz do “Depresji mówimy „NIE””

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*