Daj mi swój czas


Żyjemy w dziwnych czasach, czasach przepełnionych informacją. Czasach gdzie każdy z nas gdzieś pędzi. Goni za nowinkami, osiągnięciami. Jest tyle rzeczy do zrobienia i zobaczenia.

"Kochanie jeszcze tylko załatwię te dwie rzeczy i będziemy mieć więcej czasu dla siebie'" obiecujesz. Po czym Biegniesz dalej i gubisz czas na Kochanie. Kochanie ma też swoje sprawy na głowie, więc nie zauważyło, że nasz wspólny czas zgubił się w natłoku spraw nagłych i pilnych. W natłoku tych ważniejszych rzeczy od Kochania.


To, co jest najlepszym prezentem dla drugiej osoby, jest to wspólnie spędzony czas. Wspólnie, razem, ze sobą. Nie myl prosze ze wspólnym czasem obok siebie.

1068015_hour_glass

Tak też można zatracić kontakt z Kochaniem. Można być obok, fizycznie być razem, ale myślami być daleko stąd. Ile razy zdarza Ci się spędzić cenny czas w ten sposób?

Niby razem, a jednak osobno, bo w głowie ciągle kłębią się myśli.

"Kochanie już zaraz, jeszcze tylko dokończę moje zadanie. Wiesz, że to ważne. Ja to robię dla Ciebie"

Czy na pewno? Czy możesz z całą świadomością przyznać, że to co robisz jest dla Kochania? A może jest to dla Ciebie, może dla zabicia czasu, albo dla uśpienia wyrzutów sumienia.

"W pogoni za ..... gubię nasz wspólny czas Kochanie", "W pogoni za ... gubię mój czas dla Ciebie Kochanie"

Doba ma 24 godziny. Większość z nas pracuje 8 godzin dziennie, plus czas na dojazd do pracy. Do tego dochodzi czas snu, czas przygotowania się do pracy i do spania.

Ile pozostaje czasu na Kochanie?

A jeżeli spędzamy ten czas razem to: "Ile czasu spędziliśmy Kochanie razem? Tak naprawdę razem. Ile rozmów, które udało nam się przeprowadzić było wartościowych i dotyczyło Ciebie i mnie? Ile  naszych rozmów dotyczyło psa sąsiadki, nadesłanych dowcipów przez kolegów, zakupów (które co tydzień są takie same), serialu w telewizji i tego co koniecznie muszę zrobić?"

"Popatrz, mój kolega zmarł, a taki był młody"

Ile on otrzymał Twojego czasu? Ile Ty od niego otrzymałaś/otrzymałeś?

Zamiast czekać, aż ... chcę z Tobą spędzać więcej czasu Kochanie.  Ale tak naprawdę być z Tobą, chociaż kilka minut dziennie.

Autor Jolanta Valentin

---

Klucz do skutecznej komunikacji.
Jak świadomie rozmawiać, by uniknąć niepotrzebnych błędów i osiągnąć zamierzony efekt?

"Bardzo ciekawa i wartościowa publikacja. Umiejętność skutecznej komunikaji jest sprawą nieodzowną. W książce jasno są podane metody jak powinniśmy podchodzić do rozmów, a czego powinniśmy jak najbardziej unikać."

Adam Badurski

Więcej

---

Rutyna w związku

Poznaj 52 skuteczne i sprawdzone sposoby, które sprawią, że rutyna zniknie z Twojego związku.

Bardzo wartościowa i praktyczna książka. Sporo fajnych pomysłów dla par.

Marcin


Więcej

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Daj mi swój czas, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*