Czy możemy stosować jeden preparat do mokrego i suchego kaszlu?

Dokucza ci kaszel? Nie musisz się z nim męczyć. Wystarczy, że zakupisz odpowiedni środek z apteki, który będzie mógł przynieść szybką ulgę. Na co warto się zdecydować?

W okresie jesienno-zimowym w telewizji możemy zobaczyć wiele różnych reklam środków na kaszel. Do wyboru mamy środki na kaszel suchy, na kaszel mokry, a także uniwersalne, które polecane są zarówno na kaszel mokry, jak i na suchy.

Skąd wynika podział na leki do kaszlu suchego i mokrego?

Przede wszystkim jest to kwestia związana z charakterem kaszlu, ponieważ kaszel mokry i suchy mają inną przyczynę. Wobec tego zanim udasz się do apteki, przyjrzyj się bliżej objawom, aby wybrać odpowiedni lek.

Kaszel suchy najczęściej pojawia się na początku infekcji takiej jak przeziębienie czy grypa. Jest to kaszel bez wydzieliny, któremu towarzyszy drapanie w gardle. Ma charakter nagły, napadowy, jest bardzo męczący i trudno go zahamować.

Kaszel mokry pojawia się głównie po kaszlu suchym. Wówczas pojawia się wydzielina, która jest odkrztuszana z płuc w celu ich oczyszczenia. Kaszel mokry może trwać nawet przez kilka tygodni, podczas gdy kaszel suchy obecny jest głównie przez kilka dni.

Jak działają leki na kaszel suchy i mokry?

Z powyższych różnic pomiędzy dwoma rodzajami kaszlu wynika też podział na dwa rodzaje leków, ponieważ każdy ma inny obszar działania. To również powód, dla którego leki uniwersalne, zarówno na kaszel mokry, jak i suchy, nie są skuteczne.

Leki na kaszel suchy mają działanie przeciwkaszlowe, czyli hamują odruch kaszlu i łagodzą podrażnione gardło. Niektóre z nich, na przykład Levopront.pl, działają już po 15 minutach od zastosowania, dając szybką ulgę.

Z kolei leki na kaszel mokry mają działanie wykrztuśne, czyli nasilają odruch kaszlu, aby szybciej pozbyć się z płuc zalegającego w nich śluz.

Nie stosuj leków na kaszel zamiennie!

Zatem jeżeli masz kaszel suchy, zastosuj na niego odpowiedni lek, na przykład Levopront.pl. Wybranie leku na kaszel mokry nasili objawy. Z kolei zastosowanie leku na kaszel suchy przy kaszlu mokrym będzie zapobiegało skutecznemu oczyszczeniu się płuc, co może przełożyć się na dłuższy okres choroby.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*