Czy mówić kobiecie o dzieciach i rozwodzie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej można spotkać tak zwanych rodzin patchworkowych. Są to rodziny, w których łączą się w parę osoby, które posiadają już dzieci z innych małżeństw. Osoba, która zdecyduje się na związek z kimś, kto ma dzieci, tak naprawdę decyduje się również na stworzenie rodziny z takimi dziećmi i na kontakty z ich drugim rodzicem.
smutek

Mężczyźni, którzy są ojcami i szukają miłości, często zastanawiają się nad tym, czy powinni mówić swojej nowej partnerce o swoich dzieciach. Często wydaje im się bowiem, że może być to przeszkoda nie do przeskoczenia, która spowoduje panikę i rozstanie. Nie każda kobieta jest bowiem gotowa na taką miłość i na całkowitą zmianę swojego życia.

Wszystko zależy oczywiście od konkretnej sytuacji. Kiedy z pewnością nie warto się chwalić swoją rodziną przed potencjalną partnerką?

  • Jeżeli ma być to krótka i przelotna znajomość.

  • Jeżeli jest to pierwsze spotkanie.

  • Kiedy mężczyzna sam nie wie, czy jest gotów na to, aby przedstawić swoje dzieci innej kobiecie.

Nie ma sensu zarzucać kobiety takimi rewelacjami, jeżeli nie wiąże się z nią żadnych planów. Lepiej skupić się wówczas na dobrej zabawie i nie myśleć o takich sprawach. Jeżeli jednak do dziewczyny podchodzi się na poważnie, konieczne jest przeprowadzenie takiej rozmowy. Wiele kobiet jest w szoku, kiedy dowiadują się, że ich partner ma rodzinę. Często obawiają się tego, czy same nie są przyczyną rozpadu małżeństwa. Mówi się również o tym, że mężczyzna, który raz zdradził swoją partnerkę, zrobi to z pewnością ponownie.

Wiele osób uważa, że jedynie szczerość może stanowić właściwe podwaliny relacji męsko-damskich. Faktycznie, żaden związek z pewnością nie będzie miał powodzenia, jeżeli partnerzy nie będą ze sobą szczerze rozmawiać. Kwestia posiadania dzieci jest bardzo ważna, ponieważ partnerka musi być gotowa na to, że dzieci są najważniejsze w życiu jej mężczyzny i często będzie musiała się poświęcić dla ich dobra. Poza tym, z czasem może pojawić się konieczność wspólnego zamieszkania ze sobą.

Najważniejsze, to odpowiednio przygotować obie strony do wzajemnego poznania się i spotkania. Dzieci powinny wiedzieć o tym, że poznają właśnie ważną osobę w życiu ich ojca, a partnerka powinna mieć na uwadze to, że często mogą ją odbierać negatywnie, przez pryzmat rozstania rodziców i zazdrości. Nie można dopuścić do takiej sytuacji. Najważniejsze są rozmowy i wspólne zaplanowanie spotkania. Jeżeli obie strony mają swoje dzieci, warto dopuścić również do spotkania w większym gronie. W ten sposób powstają właśnie rodziny patchworkowe.

Wielu mężczyzn boryka się z tym, kiedy wyjawić dziewczynie informację o dzieciach. Często wydaje im się, że będzie to odstraszało ją na początku znajomości. Wszystko zależy oczywiście od konkretnej osoby oraz od sytuacji, jednakże nie ma sensu unikać tematu w nieskończoność, ponieważ z czasem może stać się on tematem tabu i w ogóle trudno będzie wybrnąć z takiej sytuacji. Szczerość jest receptą na każdy związek i nie zaszkodzi jak najszybciej opowiedzieć o swojej rodzinie i sytuacji.

Więcej informacji
Chciałbyś dowiedzieć się więcej o technikach uwodzenia i związkach? Odwiedź stronę www.uwodzenie.org i sprawdź to.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Czy mówić kobiecie o dzieciach i rozwodzie?, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*