Co zrobić, gdy partner zaczyna irytować?

Krytyka, nadmierna kontrola lub obojętność – to częste powody kłótni w związku. Ustalcie, co można zrobić aby naprawić relację. Daj znać swojemu mężczyźnie, co cię irytuje. Pozwól mu odnieść się do tego, a uda wam się dojść do porozumienia.

Twój partner się zmienił? Być może ma trudną sytuację w pracy, albo coś go stresuje. Może choruje na coś, o czym ci nie powiedział lub ma problemy i nie dogaduje się z przyjacielem. Nagła zmiana może cię dziwić i denerwować.

Rozwiązujcie problemy na bieżąco

Nie czekaj, aż problemy się nawarstwią i wybuchniesz gniewem, a skumulowane żale wyleją się z ciebie. Wyjaśniajcie niejasności i rozmawiajcie o kłopotach na bieżąco. Porozmawiajcie szczerze o problemach, o sprawach, które cię irytują. W trakcie rozmowy staraj się unikać sformułowań „nie lubię, gdy jesteś”, użyj raczej „nie lubię, gdy robisz to i to”. Nie mów o tym, co cię denerwuje w sposób sarkastyczny. Wybierz raczej ton informacyjny. Pamiętaj, aby nie kpić z partnera w trakcie rozmowy.

Zmiana zachowania u partnera

Kiedy partner zmienił swoje zachowanie, jednak nie uświadamia sobie powodów tej zmiany, trudno mu określić dlaczego tak się stało, wartym rozważenia rozwiązaniem może być psychoterapia par. Doświadczony psycholog, ułatwi Wam spojrzenie we wspólnym kierunku i zachęci do komunikacji.

Nie staraj się czytać w myślach swojego mężczyzny, postaw na komunikację

Pytaj o jego odczucia, nie zakładaj, że wiesz, co myśli. Nawet jeśli znacie się długo i przeżyliście ze sobą różnego rodzaju sytuacje, partner może cię zaskoczyć. Nie jesteś w stanie przewidzieć, co myśli i czuje.

Nieprzyjemne docinki kierowane w stronę bliskich

Dawaj partnerowi znać o zachowaniu, które ci nie odpowiada. Może to być np. zwracanie uwagi przy przyjaciołach, docinki. Uświadom to swojemu mężczyźnie i ustalcie, na co się zgadzasz, a czego kategorycznie nie chcesz w relacji. Niech to będzie umowa dwustronna, porozmawiajcie też o tym, jak on to widzi.

Jeśli twój mężczyzna krytykuje na każdym kroku nie tylko ciebie i nie zauważa, jak rani tym innych, uświadom mu to. Powiedz, jak twoim zdaniem się zachowuje i dowiedz się, dlaczego to robi. Być może nawet nie zdaje sobie sprawy ze szkód, jakie wyrządza swoim postępowaniem innym ludziom.

Mężczyzna, który nie docenia

Partner nie docenia tego, co robisz: urządziłaś dom, posprzątałaś po jego męskiej imprezie, ugotowałaś mu obiad. On natomiast nie skomentował tego w żaden sposób. Może się nie dogadaliście, a może uznał to za normalność. Zasugeruj, że chciałabyś poczuć się bardziej doceniona i ,aby zauważył, co robisz.

Kiedy partner cię kontroluje

Nikt nie ma prawa naruszać twojej prywatności. Mężczyzna, który czyta SMS-y, korespondencję e-mailową, otwiera twoją pocztę, ingeruje w twoją przestrzeń osobistą. Nie pozwól na to. Określ wyraźne granice i powiedz mu, że nie tolerujesz takiego zachowania. Zaufanie to podstawa udanego związku - jeśli on nie potrafi tego uszanować, niech zastanowi się nad swoim nastawieniem do relacji.

Odnajdźcie porozumienie na nowo – czy wspólna pasja w tym pomoże?

Jesteś znudzona codziennością i tym, że nie robicie wspólnie nic nowego. twój partner nie stara się tego zmienić?. Porozmawiaj z nim o tym.

Kiedy zamiast zaangażować się w związek, zajmuje się swoimi sprawami i woli spotykać ze znajomymi, niż spędzać z tobą czas – powiedz mu, że to cię boli.

Spróbujcie nowej wspólnej aktywności, czegoś, co ponownie was do siebie zbliży. Niech nie będzie to jednak zastępstwem rozmowy, ale jej następstwem. Tzw. zamiatanie problemów pod dywan nic nie da. Może natomiast doprowadzić do kumulacji złych emocji i nagromadzenia kolejnych pretensji. Nie izoluj się od partnera, postaw sprawę jasno: powiedz, co chciałabyś zmienić, albo z czym czujesz się niekomfortowo.
Pamiętaj jednak, aby nie bronić za wszelką cenę swoich racji. Daj drugiej stronie szansę na odpowiedź i wyjaśnienie spornych lub niejasnych kwestii. Chodzi ci przecież nie o kłótnię, ale o to, by oczyścić atmosferę w swoim związku.

komunikacja w związku,

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*