Co znaczy szczęście i Od kogo zależy Twoje szczęście?

piesCzy czujesz, że brakuje Ci czegoś w życiu? A może wydaje Ci się, że cały świat jest przeciwko Tobie? Czy wszyscy ludzie wokoło uśmiechają się i są szczęśliwi, a Ty jeden nie? Czy kiedykolwiek zastanowiłeś się poważniej nad tym, dlaczego tak się dzieje? Co więcej — czy myślałeś, co możesz na to zaradzić? Czy w ogóle kiedyś zastanawiałeś się, czym jest szczęście?

Szczęście i spełnienie w życiu dla każdego z nas oznacza coś innego — to, co jednych rozwesela, innych niespecjalnie cieszy. Może nawet być tak, że jesteśmy szczęśliwi w życiu, ale tak naprawdę nie zdajemy
sobie z tego sprawy.

Niektórzy ludzie tak angażują się w pracę, zdobywanie i zagarnianie coraz to nowych rzeczy, że nie zostaje im wiele czasu na rzeczy, które sprawiały, że się uśmiechali. Gonią sami nie wiedzą za czym, aż w pewnym momencie przychodzi depresja i załamanie.

Jeśli się zatrzymasz, wyciszysz i zastanowisz nad tym, co naprawdę czyni Cię szczęśliwym i zadowolonym z życia, może się okazać, że to, czego szukałeś, już masz i po prostu nie zdawałeś sobie z tego sprawy.
Z drugiej strony — są sytuacje, w których popadamy w przygnębienie i nie jesteśmy w stanie spełnić warunków, które dają nam szczęście.
Jeśli czujesz, że jesteś właśnie w takiej sytuacji, to jest to najlepszy moment na wymyślenie, jakich zmian potrzebujesz w swoim życiu.
W większości przypadków już mała zmiana przyniesie Ci poprawę i zaczniesz z niej czerpać siłę do podjęcia większych wyzwań.

Od kogo zależy Twoje szczęście?

HappyTwoje szczęście i zadowolenie z życia zależy całkowicie od Ciebie i nikt inny nie może Ci go dać. Każdego z nas Bóg stworzył po to, abyśmy byli szczęśliwi tu na ziemi — i to głównie od naszych wyborów życiowych zależy nasze szczęście. Ty sam możesz zdecydować, że wychodzisz z dołka, zaczynasz wykonywać pozytywne kroki w swoim życiu i podejmujesz pozytywne działanie, które zmieni Twoją sytuację.

Wielu ludzi uważa jednak, że ich szczęście zależy od kogoś lub czegoś innego. „Byłbym szczęśliwy, gdybym znalazł drugą połówkę”, „Byłbym szczęśliwy, gdybym miał więcej pieniędzy”. I tak w kółko, tysiąc różnych powodów.

Jak się później okazuje, niejednokrotnie więcej pieniędzy czy nowa miłość wcale nie dają szczęścia i zadowolenia z życia.
Nie ma jakiegoś magicznego zaklęcia czy czarodziejskiej mikstury, która może Ci dać szczęście i zadowolenie. Szczęście jest uczuciem i już jest w Tobie — wszystko, co musisz zrobić, to wydobyć je z siebie i zacząć z niego w pełni korzystać.
Aby znaleźć to szczęście i zrozumieć, co naprawdę ono znaczy dla Ciebie, pierwszym krokiem, jaki powinieneś zrobić, jest przyjrzenie się swoim emocjom. Zapytaj samego siebie: „Gdybym miał cieszyć się z czegoś w swoim życiu, czy to byłoby to?” oraz „Co sprawia, że czuję się zadowolony i spełniony tak naprawdę, a nie tylko na chwilę?”.

Kiedy już zrozumiesz, jaka jest Twoja wizja szczęścia, możesz zacząć skupiać się na tym, aby zmienić swoje życie na takie, jakiego byś chciał.

Autor Piotr Adamczyk. Tekst to fragment książki: “Mądre szczęśliwe życie
---

Mądre szczęśliwe życie.
Jak być szczęśliwym człowiekiem, który z łatwością rozwiązuje problemy, jakie życie stawia mu na drodze?

„Polecam książkę jako prezent dla młodych małżonków. Znajdą drogę do celu. Bez lektury – to nie jest możliwe! ”

Grzegorz Grefkowicz, właściciel drukarni cyfrowej

Więcej

---

Jak pokochać siebie?

Poznaj sekret, jak skutecznie rozwiązywać problemy i osiągać życiowe cele.

"lektura pozwala przemyśleć wiele spraw, zrozumieć dotychczasowy sposób postępowania / myślenia / oraz poznać jego przyczynę, jednocześnie umożliwia inaczej spojrzeć na siebie samego oraz osoby nas otasczające, poprzez ćwiczenia dodaje wiary we własne siły, możliwości działania"

Więcej

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*