Co z tą zdradą, … gdy to potajemna miłość?


       Nikt nie lubi niepotrzebnych komplikacji w życiu, ale czasami rozwijająca się pomiędzy kobietą i mężczyzną fascynacja i przyjaźń przerodzi się w romans, którego nie mogą zakończyć. Nie mogą, bo nie chcą.
Zdrowy rozsądek podpowiada obojgu, że ich związek nie ma przyszłości. Często, co najmniej jedno z nich nie chce zmian dla swoich bliskich, nie zamierza porzucić małżonka lub partnera choćby z powodu ukochanych, wspólnych dzieci.
Ważnym powodem bywają też zależności majątkowe i finansowe, albo wspólnie zaciągnięty kredyt hipoteczny.  Wbrew pozorom powody finansowe są mocnym fundamentem związków małżeńskich i to niezależnie, czy zastosowanie ma wspólnota, czy rozdzielność majątkowa.

       Jednak uwielbienie, którym darzą się kochankowie powoduje, że nadal spotykają się i układają swoje indywidualne sprawy tak, aby ich potajemna miłość mogła trwać i rozwijać się. Sex i erotyka mają tu często ogromne znaczenie, ale ich siła zależy od ponadprzeciętnego połączenia duchowego i wzajemnego umysłowo-emocjonalnego magnetyzmu.
Są dla siebie pełni zrozumienia, nawet do tego stopnia, że potrafią rozmawiać dość swobodnie, o tych oficjalnych związkach, dzieciach oraz partnerach. Budują w ten sposób głębokie, wzajemne zaufanie oparte na pełnej szczerości i zrozumieniu. To daje im wzajemne wsparcie, napęd życiowy i siłę, także do tego, aby znosić lepiej to, czego w swoim normalnym życiu nie lubią. Łatwiej przychodzą kompromisy w codziennych, domowych sprawach, bo przywiązują mniejszą wagę do postawienia na swoim i czują się swoim nielojalnym postępowaniem zobowiązani do okazywania wszystkim domownikom większego pobłażania albo dobroci. Takie zachowanie sprawia, że zdradzany małżonek, czy partner niczego nie podejrzewa.
A zdarza się, że właśnie w tych okolicznościach częściej doznaje pozytywnych odczuć, bez okazji kobieta otrzyma kwiaty lub czekoladki, a mężczyzna nowy krawat.

Może tchnie tu nieco hipokryzją, ale życie pokazuje, jak często chcąc odciążyć sumienie mamy potrzebę zadziałania w celu zadośćuczynienia i złagodzenia krzywdy, którą wyrządzamy komuś niczego nieświadomemu.

       Potajemna miłość może trwać wiele lat, jeśli kochankowie prawdziwie nie chcą burzyć i niszczyć tego, co jest zbudowane poza nimi, ani tej cudowności, którą tworzą i są dla siebie. Jeśli tylko tego chcą, potrafią wyeliminować z wzajemnych relacji wszelkie negatywy np. sprzeczki o drobiazgi, zły humor i konflikty i inne. Pielęgnują z czułością swoją bajkę, bo wiedzą, że dzięki niej są spełnieni, a bez niej nie będą szczęśliwi.
Czasami zdarza się, że potajemna miłość  wychodzi na jaw u schyłku życia.
… i zdarza się, że nigdy

Co sądzicie o potajemnej miłości?

---

Oblicza zdrady

Zdrada i jej oblicza. Jak zdradzać, jak wykryć zdradę, oraz jak do niej nie dopuścić? Ujawniamy tajemnice tych, którzy zdradzają.

Dająca do myślenia, szczera, pozostawiająca wybór. Pomaga zrozumieć postępowanie drugiej osoby oraz swoje niezależnie od tego czy jest się zdradzonym czy zdradzającym.

Ewa

Więcej

--

Arkana seksu - ekstaza i jedność

Poznaj arkana seksu, dzięki którym wzmocnisz swój związek i doznasz wielu przyjemności.

Książka ciekawa...Dużo wnosi w życie erotyczne, urozmaicając je i powodując, że seks staje się naprawdę ciekawy...

Golicz Monika

Więcej

--
--

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Co z tą zdradą, … gdy to potajemna miłość?, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Related Posts with Thumbnails

3 komentarze do “Co z tą zdradą, … gdy to potajemna miłość?”

 1. Opis jest bardzo kolorowy i wręcz zachęcający 🙂

  Bo wynika z niego, że zdradzający/a jest wspaniałym partnerem w swoim „oficjalnym życiu”.
  Podejrzewam jednak, że ma to i swoje cienie:
  – wieczne kombinowanie – szukanie wymówek i pilnowanie się na każdym kroku
  – super planowanie – zawsze

  Pewnie ten rodzaj zdrady dodaje skrzydeł, ale i też męczy – kiedy jest się „dobrym” dla dwóch stron.

  No i pewnie problem jest wtedy, kiedy jedna ze stron uzna, że chce być w oficjalnym, a nie potajemnym związku.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Musi być jakaś przyczyna, że potrzebna jest „ta druga”/ „ten drugi”
  i że pomimo męczącego trybu życia trwa się w tym.

  Ale wydaje mi się, że opisana potajemna miłość zdarza się znacznie rzadziej niż romans lub skok w bok. Chyba to dobrze.

  To ciężki rozmiar zdrady … najcięższy, bo zdradzie fizycznej towarzyszy głęboka zdrada emocjonalna i długotrwałe oszukiwanie – także samego siebie, że jakoś wszyscy są zadowoleni…
  – tylko pytanie: głupota ? … czy zakochanie ? a może to jest to samo 🙂

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*