Co mają w głowie polscy dwudziestoparolatkowie?


Prof.Rafal Ohme zajmuje się badaniem fal mózgowych, a ściślej mówiąc reakcją mózgu na bodźce z zewnątrz. Mowa tutaj o uczuciach jakie rodzą w naszym umyśle obrazy i słowa.

Podczas badania na głowę ochotnika zakładany jest czepiec podpięty do urządzeń. Badany podczas doświadczenia przegląda okładki gazet bądź ogląda filmy. W trakcie badania rejestrowany jest ruch gałek ocznych badanego oraz obudzone w mózgu uczucia. Rejestracji podlegają także tzw. ciarki na plecach. Zapis dokonywany jest na osi czasu. Dzięki temu profesor jest w stanie dokładnie określić, co wpłynęło na odczucia badanego.

Badaniu zostali poddani również polscy studenci. Dwudziestoparolatkowie otrzymali do przejrzenia kilka okładek znanych polskich czasopism, takich jak Wprost, czy Newsweek.
Studenci zostali poproszeni o przejrzenie okładek czasopism i wybranie z pośród nich tych dwóch, które ich zdaniem były najbardziej poruszające. Młodzi mężczyźni wskazali na okładki, na których widoczne były zdjęcia kojarzące się z seksem. Niby nic nadzwyczajnego, ale co innego powiedziały fale mózgowe badanych.

Mężczyźni podczas przygladania się okładkom czasopism byli podłączeni do urządzenia wychwytującego ich skryte uczucia.

Okazało się, że ich fale mózgowe wybrały dwie zupełnie inne okładki. Jedna była związana z religią, a druga ze Smoleńskiem. Fale mózgowe tych młodych ludzi opowiadały się za sloganem: „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Często słyszy się, od starszych pokoleń, że polska młodzież to już nie ta sama, co kiedyś, i że młodzi ludzie nie mają wartości. Tymczasem przytoczone badanie naukowe wskazuje na to, że tak nie jest. Dla młodych Polaków wzniosłe wartości to nie puste hasła, ale rytm w jaki biją ich serca.

J.

--

Nieśmiałość - jak się jej pozbyć?

Poznaj najskuteczniejsze sposoby walki z nieśmiałością!

"Książka w porządku, można się z niej dużo dowiedzieć i przy odpowiednich chęciach także zdziałać. Polecam wszystkim nieśmiałym!!!"

Artur

Więcej

--
ABC Mądrego Rodzica: Droga do Sukcesu

Dowiedz się, jak pomóc swojemu dziecku osiągnąć sukces i sprawić, aby było szczęśliwe.

"Szkoda że mnie tak rodzice nie prowadzili.."

Rafał Banaś

Więcej

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

3 komentarze do “Co mają w głowie polscy dwudziestoparolatkowie?”

 1. Bardzo interesujące są te informacje i chyba coś w tym jest.

  Jedno z moich dzieci, jak mi się wydaje nie odmienne od swoich rówieśników, czyli skupione na modzie, internecie, gadżetach elektronicznych i ogólnie mówiąc
  „all day fun” zaskoczyło mnie kiedyś bardzo mocno.

  Po powrocie z wycieczki licealnej do Muzeum Powstania Warszawskiego omawianie tematu i wracanie do wrażeń audiowizualnych trwało kilka dni.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Na co dzień ma się wrażenie, że dla młodych ludzi najważniejsze jest posiadanie najnowszego modelu telefonu komórkowego, a tutaj prosze takie zaskoczenie.
  kto by pomyślał.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*