Bliskość na odległość cz. 2


       Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Dla bardzo wielu, szczególnie „młodych” związków to swoisty czas próby, bo niejedna para rozjedzie się w różne strony Polski lub świata. Można przyjąć, że rozstanie 2 tygodniowe, np. z powodu wyjazdu na obóz lub wczasy minie niemal niezauważone.  Na taki okres łatwo jest pożegnać się z uśmiechem, aby potem również uśmiechając witać się.
Zdarzają się jednak także dłuższe rozstania, choćby z powodu 1-2 miesięcznych wyjazdów na praktyki lub staże, do wakacyjnej pracy zagranicą, albo do bliższej, czy dalszej rodziny. Tym rozstaniom lubią towarzyszyć silniejsze emocje: obawy, rozżalenie, tęsknota oraz szczęście a ponownym spotkaniom ulga i radość.
Oczywiście utrzymywanie kontaktu telefonicznego, a często równolegle także mailowego jest oczywiste. Tak dobrze usłyszeć głos … odczytać miłe słowa na dzień dobry lub na dobranoc. Wakacyjnym rozstaniom towarzyszą szczegółowe relacje minionego dnia, tak, aby sprawiać złudzenie, że jest się razem pomimo faktycznego oddalenia. Dodatkowo kontakty te obfitują w przesyłanie zdjęć, co potęguje wrażenie wspólnego przebywania.

       Ale mimo wszystko wakacyjne rozstania budzą wewnętrzny niepokój, o to czy nie stracimy tej szczególnej, bliskiej sercu osoby. Może przecież zdarzyć się, że znajdzie ona kogoś bardzo fascynującego, kto przyćmi czar dotychczasowego związku, czy partnera.
Najlepiej jest o tym nie myśleć!

Nie wolno tworzyć wizji zdarzeń, których nie chcemy, których się boimy.
Z pełną świadomością należy postępować wręcz odwrotnie i w ten sposób poradzić sobie z odruchową zazdrością, która jednak jest rzeczą naturalną.
Dlatego przede wszystkim trzeba skoncentrować się na czułym formułowaniu myśli, słów, które wykorzystujemy podczas rozstania oraz telefonicznych, sms-owych i mail-owych kontaktów z partnerem. Celem tego działania jest utrzymanie bliskości emocjonalnej, która dodaje związkowi stabilności. Bardzo dobrze jest wówczas snuć wspólne wizje, albo nawet fantazje, co do okoliczności i przebiegu upragnionego spotkania. Mówienie o tym utrwala obraz sytuacji, a nawet zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo, że tak właśnie będzie.
Jak to możliwe ?
… między innymi dlatego, że partnerzy dowiadują się, jakie są wzajemne marzenia i oczekiwania – to jest dość proste J

Arkana seksu - ekstaza i jedność

Poznaj arkana seksu, dzięki którym wzmocnisz swój związek i doznasz wielu przyjemności.

Książka ciekawa...Dużo wnosi w życie erotyczne, urozmaicając je i powodując, że seks staje się naprawdę ciekawy...

Golicz Monika

Więcej

--
--

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

3 komentarze do “Bliskość na odległość cz. 2”

 1. Nie zawsze sama wiara czyni cuda.
  Wakacje to też bardzo dobry czas i okazja na poznawanie nowych osób.

  Zdarza się też, że radosnego powitania po wakacyjnej rozłące wcale nie ma,
  i nie zależy to od wizji, które będziemy snuć 🙁

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Może jednak trochę zależy – a podtrzymywanie w czasie rozłąki więzi i bliskości wszystkimi możliwymi sposobami może osłabić chęć bliższego poznawania innych osób.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. no właśnie, jeśli związek jest silny i prawdziwy, to nie trzeba się spodziewać niczego złego,
  a jeśli jest słaby, to może lepiej jak rozpadnie się prędzej niż później?

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*